Kırmızı Oda'nın çok tartışılan hikayesinin kahramanı Hande Doğandemir: 'Hepimizin etrafında Nesrinler var'

Kırmızı Oda'nın çok tartışılan hikayesinin kahramanı Hande Doğandemir, canlandırdığı Nesrin karakterinin hayat hikayesiyle herkesin dikkatini çekti. Hande Doğandemir, hepimizin etrafında onun yaşadıklarını hatta fazlasını yaşamış ve yaşamakta olan birçok Nesrin var” diyerek ‘Kırmızı Oda’nın gerçekçiliğine vurgu yaptı.

Yayınlanma Tarihi: 08.09.2020 15:19
Değiştirme Tarihi: 08.09.2020 15:19
Kırmızı Oda'nın çok tartışılan hikayesinin kahramanı Hande Doğandemir: 'Hepimizin etrafında Nesrinler var'

“KIRMIZI ODA HERKESE ŞİFA OLSUN”

Yapımını OGM Pictures’ın gerçekleştirdiği, Gülseren Budayıcıoğlu’nun gerçek karakterlerin gerçek yaşam öykülerini barındıran eserlerinden uyarlanan ‘Kırmızı Oda’, cuma akşamı TV8 ekranlarında yayınlanan ilk bölümüyle seyirciden büyük ilgi gördü. 

‘Kırmızı Oda’nın öne çıkan konuk oyuncularından biri, aşık olup evlendiği kocası Mehmet tarafından hayatı zindana çevrilen Nesrin’i canlandıran ünlü oyuncu Hande Doğandemir oldu. 

Çift terapisi için kliniğe gelen ve öfke problemi yaşayan eşi Mehmet’le birlikte Doktor Hanım’ın karşısına geçen Nesrin, hikayesiyle özellikle kadın izleyiciden yüreğine dokundu. 

“NESRİN’İN HİKAYESİNDEN ÇOK ETKİLENDİM”

‘Kırmızı Oda’da canlandırdığı karakter ve projeyle ilgili konuşan Hande Doğandemir “Kırmızı Odayı ilk okuduğumda öncelikle bu kadar cesaret ve titizlik gerektiren bir projenin tasarlanmasından dolayı çok heyecanlandım. Hem yaşanmış gerçek hikayelerin anlatılmasını hem ‘iyileştirme’ye odaklanmış olmasını ve bunu da büyük bir hassasiyetle gerçekleştirmesini çok kıymetli buluyorum. Nesrin’in hikayesini okuduğumda o kadar etkilendim ki. Hepimizin etrafında onun yaşadıklarını hatta fazlasını yaşamış ve yaşamakta olan birçok Nesrin var” diyerek ‘Kırmızı Oda’nın gerçekçiliğine vurgu yaptı.