Kırmızı Oda dizisinin başrol oyuncusu Binnur Kaya kimdir? Kaç yaşında, nereli? Dizideki rolü ne olacak?

Kırmızı Oda dizisi bugün ilk kez sete çıktı ve merakla beklenen dizinin çekimleri için ilk adım atıldı! Kırmızı Oda dizisinin oyuncu kadrosunun belli olması ile birlikte hikayeye ortak olacak yetenekli oyunculardan Meriç Aral'ın kim olduğu sorgulanmaya başladı! Peki, Kırmızı Oda dizinin başrol oyuncusu Binnur Kaya kimdir? Binnur Kaya nereli, kaç yaşında? Binnur Kaya dizide hangi rolü üstlenecek? Detaylar haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 05.08.2020 15:54
Değiştirme Tarihi: 05.08.2020 15:54
Kırmızı Oda dizisinin başrol oyuncusu Binnur Kaya kimdir? Kaç yaşında, nereli? Dizideki rolü ne olacak?

BİNNUR KAYA KİMDİR? KAÇ YAŞINDA? HANGİ PROJELERDE YER ALDI?

19 Nisan 1972, Ankara'da dünyaya gözlerini açan Binnur Kaya, aslen Elazığlıdır. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü'nü 1995 yılında bitiren Kaya, hemen ardından İstanbul'a yerleşmiştir. Ankara Sahnesi, "Karatahta" isimli çocuk tiyatrosu ve Bakırköy Belediye Tiyatrosu'nda çalışan Binnur Kaya'nın ilk TV dizisi Kaynanalar'dır.  Binnur Kaya'nın kariyerinde belki de yeni bir dönemi başlatan ise Beşiktaş Kültür Merkezi'ne katılması olmuştur. Avrupa Yakası'nın kadrosuna dahil olması ile ilerleyen oyunculuk kariyeri, Vavien (2010) filmi ile 42. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri ve 3. Yeşilçam Ödülleri'ni kazanarak taçlanmıştır.

2014 yılında 41. Magnum Altın Kelebek Ödülleri'nde Aramızda Kalsın dizisi ile En İyi Kadın Komedi Oyuncusu seçilmiştir. 

Bir Demet Tiyatro, Avrupa Yakası, Benimle Uçar Mısın, Kara Yılan, Türk Malı, Muhteşem Yüzyıl, Aramızda Kalsın, Zengin ve Yoksul, Analar ve Anneler, Baba Evi, Çarli gibi sevilen birçok dizide rol alan Binnur Kaya, Babam ve Oğlum, Bizi Hatırla, Cinayet Süsü, Mutlu Aile Defteri, Küçük Kıyamet, Hayatımın Kadınısın, Şarkı Söyleyen Kadınlar gibi birçok filmde de renkli karakterlere hayat vermiştir.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

BİNNUR KAYA KIRMIZI ODA DİZİSİNDE KİMİ CANLANDIRACAK?

Hayatın içinden, yaşanan gerçek hikayelerden esinlenerek TV8 ekranlarında yayınlanacak olan “Kırmızı Oda” dizisinde başrol oyuncusu Binnur Kaya, psikiyatri kliniği sahibi bir psikiyatristi canlandıracak.