Kırmızı Oda dizisinin Alya'sı Melisa Sözen kimdir? Kaç yaşındadır?

Kırmızı Oda dizisi 2. bölümüyle bu akşam TV8 ekranlarında yayınlanacak. Kırmızı Oda dizisinin yeni bölümüne konuk oyuncu olarak dahil olacak olan ve Alya karakterini canlandıracak isim Melisa Sözen oldu. İzleyiciler Melisa Sözen'in kim olduğunu ve kaç yaşında olduğunu merak etmeye başladı. Peki, Kırmızı Oda dizisinin Alya'sı Melisa Sözen kimdir? Kaç yaşındadır?

Yayınlanma Tarihi: 11.09.2020 19:03
Değiştirme Tarihi: 11.09.2020 19:03
Kırmızı Oda dizisinin Alya'sı Melisa Sözen kimdir? Kaç yaşındadır?

Kırmızı Oda dizisinin 2. bölümüne konuk olacak olan ve Alya karakterine hayat verecek olan isim Melisa Sözen oldu. Kırmızı Oda izleyicileri tarafından merak edilen Melisa Sözen'in hayatı merak edilmeye başlandı. Peki, Kırmızı Oda dizisinin Alya'sı Melisa Sözen kimdir? Kaç yaşındadır?

MELİSA SÖZEN KİMDİR?

Kırmızı Oda dizisinde bu hafta Alya karakterine Melisa Sözen hayat verecek.

Melisa Sözen ,6 Temmuz 1985 tarihinde İstanbul'da doğdu. Melisa Sözen, Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. Çeşitli tiyatro oyunları, film ve dizilerde görev aldı. 2004/2005 yılları arasında yayınlanan, ünlü yönetmen Çağan Irmak'ın yazdığı ve yönettiği Çemberimde Gül Oya'da Feriha rolünü canlandırmıştır. 2008 yılının yazında "Dünyayı Kurtaran Kadın" isimli, çevre hakkında bilinçlendirmeye dayalı bir televizyon programı sundu. 2009 yılında Casus Kızlar: Her Şey Nasıl Başladı? filminde Clover karakterini seslendirdi. Aynı sene içinde de çekimleri Mardin'de gerçekleştirilen Bir Bulut Olsam'da Narin Bulut karakterini canlandırmıştır. 2012/2013 yıllarında Şubat adlı dizide Yağmur ve Sabah karakterlerini canlandırmıştır. Ayrıca Nuri Bilge Ceylan'ın Altın Palmiye ödüllü Kış Uykusu adlı filminde Nihal karakterini canlandırmıştır. 2014/2015 sezonunda Çağ Çalışkur'un yönettiği, Craft Tiyatro'da sergilenen 'Kalp Düğümü' adlı oyunda rol aldı. 2015'te Beş Kardeş isimli dizide rol aldı.