Kırmızı Oda dizisi oyuncusu Binnur Kaya kimdir? Binnur Kaya Kırmızı Oda dizisinde mi oynayacak?

TV8'in yeni dizisi Kırmızı Oda'nın fragmanı büyük ses getirdi! Türk televizyon tarihine yeni bir soluk getirerek kalıpları kıracak; aykırı senaryosu ile sıradanlığın ötesine geçecek dizinin ne zaman başlayacağı, konusu ve başrol oyuncusu ise merak konusu oldu! Peki, Yapımcılığını OGM Pictures'ın üstlendiği ve yönetmen koltuğunda Cem Karcı'nın oturduğu ve Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun hikayesinden esinlenerek Banu Kiremitçi Bozkurt’un senaryosunu kaleme aldığı; gerçek hayatlardan uyarlanan “Kırmızı Oda” dizisinin başrol oyuncusu Binnur Kaya kimdir? Binnur Kaya kaç yaşında? Binnur Kaya hangi dizilerde oynadı? Binnur Kaya'nın hayatı ve detaylar sizlerle...

Yayınlanma Tarihi: 15.07.2020 11:42
Değiştirme Tarihi: 15.07.2020 12:41
Kırmızı Oda dizisi oyuncusu Binnur Kaya kimdir? Binnur Kaya Kırmızı Oda dizisinde mi oynayacak?

Kırmızı Oda dizisinin başrol oyuncusu Binnur Kaya şimdiye dek oyuncu olarak yer aldığı tüm projelerde büyük beğeni toplamış, canlandırdığı karakterler ile hafızalara kazınmıştı.  Herkesin merakla beklediği Kırmızı Oda dizisinin başrol oyuncusu Binnur Kaya kimdir? Binnur Kaya kaç yaşında? Binnur Kaya daha öncesinde hangi projelerde rol aldı? Haber detaylarımızda! 

Haber ile ilgili metin girin!.

BİNNUR KAYA KİMDİR? KAÇ YAŞINDA? HANGİ PROJELERDE YER ALDI?

19 Nisan 1972, Ankara'da dünyaya gözlerini açan Binnur Kaya, aslen Elazığlıdır. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü'nü 1995 yılında bitiren Kaya, hemen ardından İstanbul'a yerleşmiştir. Ankara Sahnesi, "Karatahta" isimli çocuk tiyatrosu ve Bakırköy Belediye Tiyatrosu'nda çalışan Binnur Kaya'nın ilk TV dizisi Kaynanalar'dır.  Binnur Kaya'nın kariyerinde belki de yeni bir dönemi başlatan ise Beşiktaş Kültür Merkezi'ne katılması olmuştur. Avrupa Yakası'nın kadrosuna dahil olması ile ilerleyen oyunculuk kariyeri, Vavien (2010) filmi ile 42. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri ve 3. Yeşilçam Ödülleri'ni kazanarak taçlanmıştır.

2014 yılında 41. Magnum Altın Kelebek Ödülleri'nde Aramızda Kalsın dizisi ile En İyi Kadın Komedi Oyuncusu seçilmiştir. 

Bir Demet Tiyatro, Avrupa Yakası, Benimle Uçar Mısın, Kara Yılan, Türk Malı, Muhteşem Yüzyıl, Aramızda Kalsın, Zengin ve Yoksul, Analar ve Anneler, Baba Evi, Çarli gibi sevilen birçok dizide rol alan Binnur Kaya, Babam ve Oğlum, Bizi Hatırla, Cinayet Süsü, Mutlu Aile Defteri, Küçük Kıyamet, Hayatımın Kadınısın, Şarkı Söyleyen Kadınlar gibi birçok filmde de renkli karakterlere hayat vermiştir.

TV8'in yeni dizisi Kırmızı Oda'da da bir psikiyatri kliniğindeki hikayelerin kilit ismi olarak başrolü üstlenen Binnur Kaya başarılı projelerine bir yenisini daha ekleyecek gibi duruyor.