Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Serkan Çayoğlu itiraf etti!

Serkan Çayoğlu itiraf etti!

'‘Kiraz Mevsimi’'nde canlandırdığı Ayaz rolüyle üne kavuşan Serkan Çayoğlu, hakkında merak edilenleri Reflex Dergisi’ne anlattı.

29.12.2014 18:37

Fotomodellikten oyunculuğa geçiş hikâyenizi paylaşır mısınız?

Modellik yaparken aynı zamanda okuduğum üniversitenin tiyatro kulübündeki oyunlarda yer alıyordum. Ancak o zamanlar sadece hobi olarak ilgileniyordum. Daha sonra Türkiye’ye gelip kamera önü dersleri almaya başladım ve bu sektörde profesyonel anlamda devam etmeye karar verdim.

Kiraz Mevsimi, izleyicilerin çok sevdiği bir dizi olmayı başardı, oynadığınız karakteri nasıl buluyorsun, benzer yönleriniz var mı?

Haber ile ilgili metin girin!.Senaryoyu ilk okuduğumda karakteri çok sevdim. Ayaz; her ne kadar ukala görünse de aslında duygusal, disiplinli ve kariyeri konusunda oldukça titiz bir adam. Ben de kariyerim konusunda titiz ve disiplinli biriyim. Benzer özelliklerimiz bunlar diyebilirim.

Rolünüze nasıl hazırlanıyorsunuz?

Senaryoyu okuduktan sonra aldığım eğitimler doğrultusunda çalışmış olduğum isimlerden öğrendiğim tekniklerle role hazırlanıyorum. Öğrenmem gereken ve kendimi geliştirmem gereken birçok husus var bu sebeple sürekli olarak oyunculuk adına çalışmalar yapıyorum.

Bu işi Türkiye’de yapmanın en zor yanları neler?

Bu yolun henüz başındayım ancak Türkiye’de oyuncu olmanın en zor yanı uzun çalışma süreleri. Umarım zamanla bu durum minimum seviyeye iner.

Benim için dönüm noktası dediğin an nedir, paylaşır mısınız?

Almanya’dan Türkiye’ye gelişim dönüm noktam sayılabilir. Ancak tam anlamıyla bir dönüm noktası diyemem. Çünkü hedeflerim doğrultusunda ilerliyorum ve başarıya ulaştıkça kendime belirlediğim hedeflerim artıyor.

Neler yapmayı seversiniz, nasıl vakit geçirirsiniz?

Çoğunlukla arkadaşlarım ve ailemle vakit geçiririm. Daha önce gitmediğim yerleri görüp yeni mekânlar keşfetmeyi severim. Konser ve festivallere katılmaktan keyif alıyorum. Bana en iyi gelen şeylerden biri spor yapmak. Bunların dışında yeni enstrümanlar öğreniyorum.

İstanbul’da en çok vakit geçirdiğiniz mekân?  

Spor salonum.

Yorumlar | 0
üye profil