Kına gecesi için farklı tarzlara yönelik bindallı modelleri

Kına gecesi için farklı tarzlara yönelik bindallı modelleri

Kına gecesi genellikle düğünden bir gün önce kız evinde gerçekleştiriliyor. Eğlence ve hüznün bir arada yaşandığı kına gecesi en köklü geleneklerimiz arasında yer alıyor. Günümüzde bekarlığa veda partileri daha popüler hale gelmiş gibi görünse de, henüz kına gecesi eğlencelerinin yerini tam olarak aldığı söylenemez. 

Kına yakılırken gelinin giydiği bindallı ya da nam-ı diğer kaftan, modelleri ve işlemeleri ile de farklı tarzlara hitap ediyor. Klasik, ihtişamlı ve hint stili bindallı çeşitleri arasından sizler için araştırıp, derlediğimiz modelleri mutlaka incelemenizi tavsiye ediyoruz.

KLASİK BİNDALLI MODELLERİ
Genellikle kadife kumaştan hazırlanan ve kırmızı rengi ile ön plana çıkan klasik bindallı modellerinin üzerinde yer alan sırma işlemeleri dikkat çekiyor.

  

SARAYLARDAN İLHAM ALAN KAFTAN MODELLERİ
Osmanlı döneminden günümüze kadar ulaşan bindallı çeşitleri arasında klasiklere oranla daha ihtişamlı olan modeller de mevcut. Kabarık etekleri ve dik yakaları ile Osmanlı ihtişamına gönderme yapan bindallı ya da kaftan modelleri arasında farklı renk alternatifleri de bulunuyor.

 

HİNT STİLİ BİNDALLI
Her geçen gün değişen modaya ayak uydurmak isteyen ya da kına gecesine farklılık katmak isteyen gelin adayları son yıllarda Hint kıyafetlerini tercih ediyorlar.

 

 

dugunmevsimi.com tarafından hazırlanmıştır. 
 

 

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 29/09/2016 17:39:48

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin