Kim Kardashian'dan Kanye West'in rekor kıran Donda albümüne sessiz destek

Kanye West'in (Ye) yeni albümü Donda yayımlandığı ilk gün rekor kırdı. Tartışmalı albüm Spotify’da 100 milyon, Apple Music'te ise 60 milyonun üzerinde dinlenmeye ulaştı. Kim Kardashian'ın eski eşine destek için paylaştığı ekran görüntüsünde sesin tamamen kısılı olmadı gündeme oturdu.

Yayınlanma Tarihi: 01.09.2021 13:07
Değiştirme Tarihi: 01.09.2021 13:07
Kim Kardashian'dan Kanye West'in rekor kıran Donda albümüne sessiz destek

Kanye West'in (Ye) yeni albümü Donda yayımlandığı ilk gün Apple Music üzerinden ABD'de 60 milyonun üzerinde dinlenmeye ulaştı. Dört gözle beklenen ve çok fazla ertelenen albüm 29 Ağustos Pazar yayımlanarak küresel dijital yayın platformunun 2021 rekorunu kırdı. Donda platformda şimdiye kadar kaydedilen 24 saatte en yüksek üçüncü dinlenme sayısına ulaştı.

West'in yeni albümü, 24 saatte 64,5 milyon kez dinlenme elde eden J. Cole'un 2018 çıkışlı KOD albümü ve yaklaşık 63,5 milyon kez dinlenen Drake'in 2016 çıkışlı Views albümünü takip ediyor.

Kanye West ile boşanma aşamasında olduğu iddia edilen Kim Kardashian, rapçinin reklamını yapmak için yeni albümün şarkılarını dinlerken çektiği ekran görüntülerini Instagram'dan paylaştı. Ancak takipçileri, Kim Kardishian'ın müziğin sesini tamamen kıstığını fark etti.

West (Ye) albümün yayımlanmasından bir gün sonra, pazartesi (30 Ağustos) plak şirketi Universal Music Group'un 10. stüdyo albümü Donda'yı onayı olmadan piyasaya sürdüğünü ve şirketin bir şarkının albümde yer almasını engellediğini iddia etti.