Kilo almaya hazır mısınız? İtalya Çikolata Festivali'ne gidiyoruz!

Kilo almaya hazır mısınız? İtalya Çikolata Festivali'ne gidiyoruz!

Çikolatanın sanatla mükemmel uyumunu yaşamak istiyorsanız biletlerinizi hazırlayın. İtalya çikolata festivali sizi bekliyor!

Çikolata, hemen hemen herkesin vazgeçilmez lezzetleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. İtalya, gerek kokusuyla gerek tadıyla bizleri büyüleyen çikolataları her yıl muhteşem bir festivalle bir araya getiriyor.

Avrupa’nın en büyük çikolata festivali olan Euro Chocolate Festival, İtalya’da ziyaretçilerine kapılarını açıyor. 1993 yılından beri değişik tatları ve sunumları ile herkesi kendine hayran bırakan bu çikolata festivali, İtalya’nın Umbria bölgesine ait olan çikolatasıyla ünlü Perugia şehrinde düzenleniyor. Başta sadece Umbria da yapılmaya başlanan festival, çok ilgi görünce Torino ve Roma kolları ile genişletilmiş. Ekim ayı içerisinde yaklaşık 2 hafta boyunca süren geleneksel festivalde birçok ünlü İtalyan butik çikolatacı, çikolata üretici şirketleri çikolatalarını tüm dünyaya tanıtıyor.

BÜYÜLEYİCİ ATMOSFER
Tiber Nehrinin kıyısında yer alan Perugina, bir tepenin üzerine kurulmuş etkileyici bir şehir. Küçük basamaklar şeklinde döşenmiş merdivenleri ile ziyaretçilerine tepeye kadar tırmanma şansı veren bu şehir, klasik İtalyan mimarisine hakim. Sarı ve beyaz tonlardaki renkli evleri, daracık sokakları, kilise ve manastırları ile güzel bir çikolata festivalinin yanı sıra tarihi bir şehir gezisini de vaad ediyor.

Festival döneminde usta aşçılar tarafından hazırlanan çikolatalar, heykeltıraşlar tarafından şekillendirilerek Perugia’nın yemyeşil sokaklarını süslüyor. Özellikle bu dev çikolata heykelleri turistler tarafından yoğun ilgi görüyor. Gün boyu sokakları saran kakao kokuları ve satıcıların çikolata promosyonları ziyaretçilerini çikolataya her anlamda doyuruyor. Bu süreçte yaklaşık 200 ton çikolata dağıtılıyor. Oldukça dikkat çeken festivale ortalama bir milyon turist akın ediyor. Bu büyülü festivalin tüm masrafları İtalya’nın en tanınmış çikolata üretici şirketi olan Perugina tarafından karşılanıyor. Perugina, bu festivallerden birinde dünyanın en büyük çikolata heykeli ile de Guinnes Rekorlar kitabında yerini almış.

Festival boyunca Perugina’da tadım kurslarından, workshoplara, çikolata yarışmalarından çeşitli gün içi etkinliklere kadar çikolata adına her şeyi bulmanız ve tadını çıkarmanız mümkün. Aynı zamanda gündüzleri süren çikolata etkinlikleri yerini gece çeşitli tiyatro gösterilerine ve konserlere bırakıyor. Gece boyu eğlence ve geziler devam ediyor. Çikolatanın sanatla mükemmel uyumunu yaşamak istiyorsanız İtalya çikolata festivalli sizin için hoş bir sonbahar gezisi olabilir.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 20/09/2016 17:07:02

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin