Kerem Bürsin'den çok özel açıklamalar: Etkisinden uzun süre çıkamadım

Ünlü oyuncu Kerem Bürsin yaptığı açıklamalarla sosyal medyada gündem oldu. Kerem Bürsin, oyunculuk sektörü ve bu zamana kadar oyunculukla ilgili neler hissettiğini açık yüreklilikle paylaştı. Kerem Bürsin; rol aldığı dizinin etkisinden uzun süre çıkamadığını, eve dönüp duşta ağladığını söyledi.

Yayınlanma Tarihi: 20.05.2020 09:16
Değiştirme Tarihi: 20.05.2020 10:47
Kerem Bürsin'den çok özel açıklamalar: Etkisinden uzun süre çıkamadım

Kerem Bürsin, Türsak Vakfı’nın Senaryo Sohbetleri’ne katıldı. Burada çok samimi açıklamalarda bulunan Bursin, oyunculuk üzerine konuştu. 

Yayınlandığı döneme damga vuran Seref Meselesi dizi hakkında konuşan oyuncu dizi çekilirken roldan çıkmakta nasıl zorlandığını anlattı. 

İşte oyuncu Kerem Bürsin'in açıklamalarından satırbaşları; 

-Mesela 'Şeref Meselesi’nde o karakterle hep eve gidiyordum. Arkadaşlarım benden bunalmıştı çünkü sinirli bir karakterdi. Öfkesi olan bir karakterdi, onu hatırlıyorum. Öfkeli öfkeli takılıyorum, öfkem vardı

-Babamı kaybettiğim sahne vardı başlarda eve gittim, duştayım ağlıyorum falan... O heyecan tabii, önemli ki... Biraz kendimi fazla yıprattım ama güzeldi.

Türkiye'deki ilk yıllarına da değinen oyuncu; aksanı kötü olduğu için bir senaristin ondan oyuncu olmacayağını söylediğini itiraf etti. Kerem Bürsin bu olayı anlatması üzerine sözlerine şöyle devam etti; 

-Bazı şeylere kısıtlıyım. Bazı projeleri teklif gelse bile kendimi orada göremiyorum, inanmıyorum. Şiveli bir karakter oynamam.

-Bunu cidden yapmak istiyorsak, bir sene çalışmam lazım

-Oyunculukta en önemli şey duygu. Biz bir karakter canlandırıyoruz ve yaşatıyoruz, duygu en samimi şey. Duygu, aksanın da önüne geçer. Duyguyu verebiliyor ve o karaktere giriyorsan, seyirci de o aksanı kabul edecek