Kadir Doğukan Kurt kimdir, kaç yaşında? O Ses Türkiye yarışmacısı Kadir Doğukan Kurt hakkındaki bilgiler

Kadir Doğukan Kurt, bu akşam başlayan O Ses Türkiye yeni sezonunda dikkat çeken yarışmacılardan. Dört jüriyi döndürmeyi başaran Kadir Doğukan Kurt’a dair bilgiler merak ediliyor. Peki, Kadir Doğukan Kurt kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? Kimin takımına katıldı?

Yayınlanma Tarihi: 02.10.2021 23:08
Değiştirme Tarihi: 02.10.2021 23:17
Kadir Doğukan Kurt kimdir, kaç yaşında? O Ses Türkiye yarışmacısı Kadir Doğukan Kurt hakkındaki bilgiler

Ekranların en çok izlenen yarışmalarından olan O Ses Türkiye, onuncu sezonu ilk bölümü bu akşam başladı. Kadir Doğukan Kurt, O Ses Türkiye 2021 ilk turunda kör elemelerde şarkı performansıyla 4 jüri üyesini döndürmeyi başardı. İşte O Ses Türkiye yarışmacısı Kadir Doğukan Kurt hakkındaki bilgiler…

KADİR DOĞUKAN KURT KİMDİR?

O Ses Türkiye 2021’e katılan Kadir Doğukan Kurt, 21 yaşında. Sinema ve Televizyon bölümünde okuyan yarışmacı, aslen Gaziantepli. Şu an mekanlarda şarkı söyleyerek geçimini sağlayan Kadir Doğukan Kurt, İstanbul’da yaşıyor.

15 yaşında iken İstanbul’a bir basketbol takımı tarafından transfer edilince gelmiş. Fakat sakatlık nedeniyle basketbolu bırakmak zorunda kalmış ve müzikle tanışması da bu şekilde olmuş. Müzik sınıfında kendi başına şarkı söylerken öğretmeni tarafından lise programlarına çıkması istenmiş.  

Kadir Doğukan Kurt, Instagram’da “kadirdogukankurt” kullanıcı adıyla yer alıyor. Şu an bin takipçisi var.

KİMİN TAKIMINA KATILDI?

Kadir Doğukan Kurt, O Ses Türkiye kör eleme turunda 4 jüriyi döndürmeyi başardı. Yarışmacı almak isteyen jüri üyelerinden Ebru Gündeş Oğuzhan Koç’u, Beyazıt Öztürk de Murat Boz’u blokladı. Beggin adlı şarkıyı seslendiren yarışmacı için dönen jüri üyelerinden Kadir Doğukan Kurt’un tercihi Beyazıt Öztürk oldu.