Kadınlar Şiddete Karşı Direnecek

‘Kurtuluş Son Durak’ filminin çekimleri başladı.

Yayınlanma Tarihi: 19.10.2011 09:23
Değiştirme Tarihi: 19.10.2011 15:57
Kadınlar Şiddete Karşı Direnecek

Belçim Erdoğan, Demet Akbağ, Asuman Dabak, Nihal Yalçın, Ayten Soykök, Damla Sönmez, Mete Horozoğlu, Tuncer Salman, Ahmet Mümtaz Taylan, Yavuz Bingöl ve Hüseyin Soysalan’ın rol aldığı film, 6 Ocak’ta vizyona girecek.

Filmin kadına yönelik şiddeti anlattığını söyleyen yapımcı Ayşen Sever, “Bir apartmandaki kadınların direnişini anlatıyoruz. Kahramanlarımızın tek sarsılmaz ilkesi ‘Biz her türlü şiddete karşıyız’. Biz bu filme provakatif, fantastik ve pembe-kara komedi diyoruz” dedi.  Mahalleye yeni taşınan psikolog Eylem’in (Belçim Bilgin), terkedilmesinin acısını unutturmak amacıyla bir bir kapısını çalan kadınlar için, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Elbettte onlara dünyayı dar eden erkekler için de!

Hayatını yatalak babasına adamış Vartanuş (Demet Akbağ); mafya babası sevgilisinin metresliğinden, eşi olmaya asla geçemeyeceğini anlayan Goncagül (Nihal Yalçın); çocuklarına ilişmediği sürece günlük koca dayaklarına alışmış Gülnur (Ayten Soykök) ve annesinin yediği her tokadı kendi ruhuna da yiyen kızı Tülay (Damla Sönmez); hayatı pembe görmeye çalışan kuaför Füsun (Asuman Dabak). Tüm bu kadınlar önce Eylem’i, sonra birer birer kendilerini ve belki de ülkedeki tüm kadınları ‘Kurtuluş Son Durak’ta buluşturacak.