Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Jamala: Konsere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da davet ettim

Jamala: Konsere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da davet ettim

2016 Eurovision’da Türkçe nakaratlı ‘1944’ adlı şarkısıyla birinci olan Jamala, Türkiye’deki ilk konserini bugün verecek.

17.08.2016 07:38

2016 EurovIsIon Şarkı Yarışması'nda "1944" adlı şarkısıyla birinci olan Kırımlı Tatar sanatçı Jamala, Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında İstanbul'da vereceği konser öncesinde Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde gazetecilerin karşısına çıktı. İstanbul konserinin büyük bölümünün, Türk-Kırım Tatar şarkılarından oluşacağını aktaran Jamala, Kırım Tatarları'nın sürgününü anlatan "1944" isimli şarkısından bahsederken, "Çok mutluyum ki sayın cumhurbaşkanınızdan telefon geldi ve beni tebrik etti" ifadelerini kullandı.

ŞEHİTLER İÇİN ŞARKI...Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi nedeniyle Türkiye'ye gelme konusunda önce tereddüt yaşadığını anlatan sanatçı, "Ukrayna'nın acı tecrübelerine göre çok iyi biliyorum ki müzik insanlar için bir ilham ve umut kaynağı oluyor. O yüzden Türkiye'ye geldim. Kendimi Türkiye'de tamamen güvende hissediyorum. Hiçbir tehlike hissetmiyorum. Yarınki konsere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da davet ettim. Son görüştüğümüzde kendisi, 'İstanbul'a gelince haber ver' dedi ve ben de verdim" diye konuştu. Jamala, FETÖ'nün darbe girişiminde şehit olanlara Allah'tan rahmet dileyerek, yaşanan toplumsal acıların kendisine ilham kaynağı olduğunu vurguladı. Jamala, "Bir olaydan yola çıkarak komple bir şarkı yapmak çok zor ama herhangi bir olay ilham kaynağı olabilir. Büyük ihtimalle bu olaylar da beni bir şarkıya itecek. Bir konu oluşturacak şarkım için. Bu olayın acısı şarkılarıma yansıyacaktır" dedi. (Günaydın)

Yorumlar | 0
üye profil