Itır Esen hakkında suç duyurusu!

Yayınlanma Tarihi: 28.09.2017 19:07 | Değiştirme Tarihi: 28.09.2017 19:16

15 Temmuz gazileri, Twitter'daki paylaşımıyla gazilere hakaret ettiğini iddia ettikleri, tacı geri alınan güzellik kraliçesi Itır Esen hakkında suç duyurusunda bulundu.

Türkiye'nin birçok yerindeki gazilerin, Itır Esen hakkında suç duyurusunda bulunmaları için kendilerine vekalet gönderdiğini anlatan avukat Ateş Öcal, "15 Temmuz destanının yazılmasının yıldönümü olan 15 Temmuz 2017'de Itır Esen adlı gencimiz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, İslam'ın en yüce değerlerinden biri olan şehitliğe, şehadete, o yolda bu topraklara dökülen aziz kanlara iğrenç, aşağılık bir hakarette bulunmuştur. Ami bizler 15 Temmuz gazileri olarak bu saldırılar ne ilk ne de son olacaktır. dedi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

"Amacımız ceza değil, öğretmektir"

Dünyanın birçok yerinde İslam'a ve Müslümanlara karşı büyük saldırıların devam ettiğini, bu karanlık günlerin yakında son bulacağını, bu saldırılara kulak tıkamayacaklarını ve bugün burada olduğu gibi harekete geçeceklerini aktaran Öcal, "Müslüman olarak bizim de görevimiz, bu savaşta Allah'ın ve resulünün safında olmak, Itır Esen gibi İslamiyet'i, şehadeti bilmeyen cahil bırakılmış gençlerimize İslam'ı öğretmek, anlatmaktır. Bu sebepten bugünkü manevi tazminat davamızın değerini en küçük para birimimiz olan 1 kuruş olarak belirliyoruz. Çünkü amacımız ceza değil, öğretmektir." diye konuştu. 

Birer kuruş talebi

Açıklamanın ardından 15 Temmuz darbe girişimi gecesi gazisi olan 33 kişi, Itır Esen hakkında, "hakaret" suçundan cezalandırılması talebiyle hazırladıkları suç duyurusu dilekçelerini ayrı ayrı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sundu. 

Bu kişiler ayrıca, Esen hakkında yine "hakaret" suçundan birer kuruş talepli manevi tazminat davası açılması talepli dilekçelerini de nöbetçi asliye hukuk mahkemesine teslim etti. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.