İşte Alp Kırşan'ın yeni oyuncağı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Turkish Classic Car grubu tarafından düzenlenen etkinlikte Bodrum, Muğla ve İzmir’den yaklaşık 80 klasik otomobil sergilendi.

Yayınlanma Tarihi: 17.07.2017 14:43
Değiştirme Tarihi: 17.07.2017 14:43
İşte Alp Kırşan'ın yeni oyuncağı

Bodrum’un Ortakent Yahşi Mahallesi’ndeki Funtown Eğlence Merkezi’nde sergilenen İngiliz, Amerikan, Alman yapımı ve yerli model klasik otomobiller büyük ilgi gördü. Klasik otomobil tutkunları ile birlikte sunucu Alp Kırşan, oyuncu Erkan Can ve CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon otomobilleri tek tek gezip inceledi.

Sergilenen otomobillerden biri olan 8 çeker satın alan Alp Kırşan, "Uzay teknolojisinde üretilen bir araç bu. Klasik değil. Acil yardım aracı. Hem suda, hem karada gidiyor. Dere geçilebiliyor. Ulaşılamayan yerlere ulaşıp, ulaşılamayan balıklara ulaşacağız" dedi.

Tiyatro oyuncusu Erkan Can da gazetecilerin sorularını yanıtlarken, klasik araba tutkusunun çocukluğundan bu yana devam ettiğini ve tüm aldığı arabaları aktif olarak trafikte kullanmayı tercih ettiğini, koleksiyon yapmadığını anlattı. Bursalı olan sanatçı, Bursa’nın otomotiv sanayinin beşiği olduğunu hatırlatarak, "En iyi tamirciler Bursa’da vardı. Çocukluğumuzdan beri uğraşıyoruz bu işlerle. Seviyoruz, çünkü bu işlerin içinde büyüdük. Bu bir tutku, bizim doktorumuz, bizi tedavi ediyor. Ben kullanmayı da çok seviyorum, arabamla her yere giderim. Bu arabaların hepsi sanat harikası, bir estetiği var, bir duruşu var, karakteri var" diye konuştu.

Bodrum’da böyle bir etkinliğin düzelenmesinden büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Can, "Gelecek sene çok daha büyük bir katılım olacağını tahmin ediyorum. Klasik araba tutkunları için çok güzel bir fırsat oldu. İnsanlar birbiriyle tanışıyor. Tüm klasikçiler Türkiye’de aşağı yukarı birbirini tanır zaten. Seneye de inşallah gelip destek olacağız" dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da Bodrum’un turizmde deniz kum güneş üçlemesinin dışına çıktığını söyleyerek, "Her sanat, kültür ve hobi tutkunlarından insanları hem tatil hem eğlence için burada bulabilirsiniz. Benim de klasik otomobillere olan tutkunluğum o yüzden. Bu etkinliği beğeni ile izledim" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.