İsmini değiştirmek için mahkemeye başvurdu

İsmini değiştirmek için mahkemeye başvurdu
Yayınlanma Tarihi: 03.03.2019 11:03 | Değiştirme Tarihi: 03.03.2019 11:03

Gerçek adı Nuray Ülker olan ünlü şarkıcı ve oyuncu Kendi, sektörde “Kendi” olarak tanındığını ve bu durum karışıklığa yol açtığı için isminin değiştirilmesi talebiyle dava açtı.

Televizyon dünyasının ünlü isimlerinden Kendi, ismini değiştirmek için mahkemeye başvurdu. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen dava önceki gün karara bağlandı. Mahkeme, 32 yaşındaki şarkıcının “Nuray” olan adının “Nuray Kendi” olarak değiştirilmesine karar verdi. Şarkıcının ismini değiştirmek isteme sebebi, profesyonel iş hayatında ismi ile ilgili yaşadığı karışıklıklardı. 

Kendi kimdir? Nuray Ülker kimdir?
4 Şubat 1987 doğumlu 32 yaşındaki oyuncu ve şarkıcı Kendi'nin asıl adı Nuray Ülker. Dans/Elektronik ve Pop türünde yaptığı müziklerle tanınan, televizyon şovları ve dizilerde boy gösteren Kendi, küçük yaşlarda dans ve müzik eğitimi aldı. 4 yaşında klasik bale eğitimine başlayan Kendi, 1 yıl piyano eğitimi aldıktan sonra lisedeyken 4 sene bateri çaldı. Pera Güzel Sanatlar Lisesi'nde piyano dersleri aldı.

Voleybol ile ilgilendi. Şan dersleri aldı. Kendi, 2009 yılında “Aksi Single” albümüyle müzik dünyasına adım attı. Daha önce modellik ve Number 1 TV’de VJ’lik yaptı; reklam filmlerinde ve dizilerde oynadı. Hey Girl dergisinin kapak kızı yarışmasında da ilk 10’a kaldı. 

14 yaşındayken Aşkına Eşkıya dizisinde, daha sonra 15-16 yaşlarında Gurbet Kadınları ve Cennet Mahallesi dizisinde rol aldı. "Evcilik Oyunu" yarışmasında görev aldı. Pembe takıntısı olan Ülker'in, evi ve arabası pembe renktedir. Ayrıca tiner kokusuna alerjisi vardır. Son olarak 2012 yılında Star TV'de yayınlanan Benzemez Kimse Sana adlı yarışma programında yarışmacı olarak görev aldı. 

1 yıl aradan sonra yeni single çalışması "Aşka İnanmaz"ı yayınlamıştır. Sözlerini Murat Çekem'e müziğini Yordancho Vasilikoski, aranjesini ise Erhan Bayrak üstlenmiştir. Bir de Murad Küçük yönetmenliğinde klip çekilmiştir. Şarkı İspanya, Bulgaristan ve Türkmenistan müzik kanallarında yayınlanan HİT’S Chart listesinde, aralarında Beyonce, Kesha, Miley Cyrus ve Shakira’nın da olduğu en iyi 40 şarkı arasına girmeyi başardı.

Hiç ara vermeden Ağustos 2014 yılında "Oh Oh" isimli single çıkartmıştır. Sözleri Alper Narman ve Onur Özdemir, müziği Martin Biolcev’e aittir. Tamer Aydoğdu yönetmenliğinde bir de klip çekilmiştir. Ardından Single'ın 2. şarkısı "Beyaz Sevda"ya yine aynı yönetmen Tamer Aydoğdu klip çekmiştir. Sözleri Seda Akay, bestesi Garo Mafyan'a aittir. Klip için, Tuz Gölü'nün eşsiz atmosferinde sinematografik teknikler uygulanarak farklı bir klip çekildi.