İpek Hattat kimdir? İpek Hattat nereli ve kaç yaşındadır?

İpek Hattat kimdir sorusunun yanıtı, haberlerde çıkan kurye iddiaları sonrasında birçok kişi tarafından sorgulanmaya başladı. Hattat Holding'de yönetim kurulu üyesi olan İpek Hattat'ın sevgilisi Sami Yüzer ile eve gelen kuryeyi zorla eve aldıktan sonra kapıyı kilitleyerek çıkmasına izin vermediği ve işkence yaptığı öne sürüldü. Peki, İpek Hattat kimdir? İpek Hattat nereli ve kaç yaşındadır?

Yayınlanma Tarihi: 03.03.2021 14:25
Değiştirme Tarihi: 03.03.2021 14:25
İpek Hattat kimdir? İpek Hattat nereli ve kaç yaşındadır?

İpek Hattat, Aile şirketi olan Hattat Holding'de yönetim kurulu üyesidir. Babası iş insanı Mehmet Hattat, annesi Şükran Hattat'tır. İbrahim ve İçlim adında kardeşleri vardır. İpek Hattat aslen Kayserilidir.

Hattat ailesi, 2013 yılında Türkiye'nin en zenginleri listesinde 1.2 milyar dolar ile 29. sırada yer aldı.

Babası Mehmet Hattat, 4 kardeşiyle birlikte köprü ve yol inşatları yapıyor. İş hayatında önce Hema Hidrolik şirketini kuran aile, daha sonra Hema Dişli ve Hema Traktör'ü kurdular. Mehmet Hattat aileden ayrılarak Hema Endistrü'yü kurdu.

Hattat Holding'in 14 şirketi bulunuyor. 13'ünün yönetim kurulu başkanlığını Mehmet Hattat yapıyor.

Otomotiv grubunun başkanlığını ise İbrahim Hattat yürütüyor. Mehmet Hattat'ın tüm çocukları yönetim kurulunda bulunuyor. İpek Hattat ise şirketin finansman bölümünde çalışıyor.