Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
İngiliz aktör Colin Firth, İtalyan vatandaşı oldu

İngiliz aktör Colin Firth, İtalyan vatandaşı oldu

Birleşik Krallık'ın, Avrupa Birliği'nden ayrılması kararına karşıtlığıyla bilinen Oscar ödüllü İngiliz aktör Colin Andrew Firth, İtalya vatandaşlığına geçti.

24.09.2017 22:48

Brexit sürecindeki Birleşik Krallık'ta, Avrupa Birliği üyesi bir ülkenin pasaportunu alanlar arasına Colin Firth de katıldı. İtalyan film yapımcısı Livia Giuggioli ile evli olan Oscar ödüllü aktör, "eş durumundan" İtalya vatandaşlığına geçti.

İtalya İçişleri Bakanlığı, Firth'in vatandaşlık aldığını doğruladı. Bakanlık açıklamasında, Colin Andrew Firth'ten, "Oscar kazanan çok ünlü aktör" şeklinde söz edildi.

Mevcut belirsizliklerin kararında etkili olduğunu belirten 57 yaşındaki aktör, "İtalya ile 20 yıldan uzun süredir bağım var. Burada evlendim, 2 çocuğum da Roma'da doğdu" dedi.

Birleşik Krallık vatandaşlığını da muhafaza eden Frith, Brexit kararını "beklenmedik büyüklükte bir felaket" şeklinde nitelendirmişti.

Dünyaca ünlü oyuncu, Birleşik Krallık Kralı 6'ncı Geroge'u canlandırdığı 'Kralın Konuşması' filmi ile 2011 yılında "En İyi Aktör" Oscar'ını kazanmıştı.

Yorumlar | 0
üye profil