Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
’İnanılmaz Böcekler’ sergisi Expo 2016’da

’İnanılmaz Böcekler’ sergisi Expo 2016’da

Expo 2016 Antalya Kongre Merkezi ’İnanılmaz Böcekler’ sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergide, 6 metre genişliğindeki dev örümcek, 4 metre uzunluğundaki dev karıncaların yanı sıra dokunarak deneyimlenebilecek 50’den fazla model de yer alıyor.

26.07.2016 13:12

Expo 2016 Antalya Kongre Merkezi, Leonardo Da Vinci’nin ’Makineler’ sergisinden sonra bu kez ’İnanılmaz Böcekler’ sergisine ev sahipliği yapıyor. Günlük yaşamda sürekli etrafta dolaşmalarına rağmen, küçük boyları veya renkleri sayesinde kendilerini akıllıca kamufle etmeleri sayesinde çoğu zaman dikkatten kaçan böceklerin gizli özelliklerini ortaya koyan sergi, büyük ilgi görüyor. Sergide küçük böceklerin dev replikaları ve vücut parçaları da yer alıyor. 6 metre genişliğindeki dev örümcek, 4 metre uzunluğundaki dev karıncalar, 1.5 metre kanat açıklığına sahip kelebekler, 3 metre uzunluğundaki dev böcek replikaları, serginin en dikkat çeken parçaları. 

 GERÇEK BÖCEKLER VE DOKUNULABİLEN MODELLER Sergide ayrıca, böcek anatomisi, fizyolojisi ve embriyolojisi ile ilgili laboratuvar faaliyetlerine yönelik, parçalara ayrılabilen 3D model gibi eğitsel araçlar, videolar, gerçek numuneler, küçük 3 boyutlu tablolar ve çıplak gözle görülemeyen ince detaylar da sergileniyor. Sergide, orijinal boyutlarından yaklaşık 20 kat büyütülmüş, dokunulabilen modelleri bulunan akrep, örümcek, kırkayak, çıyan, su ayısı ve yine böcek sınıfına girmeyen yay kuyruk da ziyaretçilere eşsiz bir deneyim sunuyor. Yaklaşık 700 metrekare alana kurulan sergide dünyanın her yerinden böcekleri içeren modellemeler ve duvar fotoğrafları da yer alıyor. 

 Doğal yaşamın minik yaratıklarının gizli güzelliklerini gözler önüne seren sergi 30 Ekim’e kadar her gün 11.00- 22.00 saatleri arasında ücretsiz gezilebilecek.

Yorumlar | 0
üye profil