İlker Kaleli kimdir, kaç yaşındadır? İşte İlker Kaleli'nin hayatı ve biyografisi

İlker Kaleli kimdir sorusunun yanıtı, BBC dizisi “The Serpent”ta Vitali Hakim adlı bir Türk turisti oynayan İlker Kaleli’nin sahnelerinin ortaya çıkmasının ardından merak konusu oldu. Poyraz Karayel adlı diziyle adını tüm Türkiye'ye duyuran İlker Kaleli'nin hayatı ve biyografisi merak edilmeye başladı. Peki, İlker Kaleli kimdir, kaç yaşındadır? İşte İlker Kaleli'nin hayatı ve biyografisi.

Yayınlanma Tarihi: 25.01.2021 12:30
Değiştirme Tarihi: 25.01.2021 12:30
İlker Kaleli kimdir, kaç yaşındadır? İşte İlker Kaleli'nin hayatı ve biyografisi

BBC dizisi “The Serpent”ta Vitali Hakim adlı bir Türk turisti oynayan İlker Kaleli'nin kim olduğu birçok kişi tarafından sorgulanan ve merak edilen isimlerin başında yer almaya başladı. Sosyal medya paylaşımlarıyla magazin gündeminin bir numaraları isimleri arasında yer alan İlker Kaleli'nin hayatı merak ediliyor. Peki, İlker Kaleli kimdir, kaç yaşındadır? İşte İlker Kaleli'nin hayatı ve biyografisi.

İLKER KALELİ KİMDİR?

Kaan "İlker" Kaleli, 11 Mayıs 1984, İstanbul doğumlu, Türk dizi ve sinema oyuncusudur.

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Yönetimi mezunudur. London Academy of Music and Dramatic Art (LAMDA) oyunculuk okulunda oyunculuk eğitimi almıştır. Eğitim gördüğü süreçte ayrıca Şahika Tekand’a ait Stüdyo Oyuncuları topluluğunda oyunculuk dersleri almıştır.

Sırasıyla Son, Kayıp Şehir ve Kayıp isimli dizilerde oynadı. 2014 yılında Silsile adlı filmde yer aldı. 2015 yılından 2017 yılına kadar Poyraz Karayel dizisinde Poyraz Karayel karakterini canlandırdı. 2020 yılında Öğretmen dizisinin başrolü Akif karakterini canlandırdı.

Kaleli, iyi derece İngilizce bilmektedir.