Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
İlker Aksum: Poyraz Karayel'de Çınar dönemi

İlker Aksum: Poyraz Karayel'de Çınar dönemi

Ayşegül, Poyraz’ını unutur mu? Unutup da başkasıyla evlenir mi? Bu soruya tüm “Poyraz Karayel”ciler “asla” diye yanıt verirdi ama beklenmeyen oldu, Ayşegül büyük aşkını öldü sanıp bir başkasıyla nikah masasına oturdu. Senaryodaki bir sürpriz değişimle, İlker Aksum da Kanal D’nin sevilen dizisinin kadrosuna eklendi. Ayşegül’ün talihsiz eşi Çınar’a hayat veren Aksum’la bir araya geldik, merak ettiklerimizi sorduk.

26.10.2016 01:09

Tiyatro perdesi ve sahnenin büyüsü sizi ilk ne zaman etkiledi? Oyuncu olmaya nasıl karar verdiniz?- Oyuncu olmaya ortaokul lise çağlarında karar verdim. Meraklıydım bu işe... Ankara’daki eğitimimi tamamladıktan sonra iki yıl Antalya Devlet Tiyatrosu’nda yer aldım. Sonrasında İstanbul’a geliş. İlk önce Şehir Tiyatroları ile başladım. Bunu dizi filmler takip etti. ◊ Sizin için “komedi rollerinin adamı” diyorlar, siz ne düşünüyorsunuz bununla ilgili?- Ben çok öyle olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Zaten her zaman komedi rolleri gelmedi. Bazen komedi, bazen dram oldu. İyi senaryo gelirse her rolü oynayabilirim Allah’a şükür (gülüyor).◊ “Poyraz Karayel”le ekrana döndünüz. Birçok yeni dizi varken “Poyraz Karayel”e “evet” demenizin sebebi neydi?- Öncelikle iki yıldır ekranda olan kaliteli bir yapım olması. Hem de bana sunulan karakteri çok iyi ve ciddi bulmam...HAYATIM FİLM OLSA BENİ DUSTIN HOFFMAN OYNASIN İSTERDİM◊ Dizide Çınar karakterini canlandırıyorsunuz. Malum, Ayşegül aslında sevdiği adamı öldü sandığı için, pek de sevmeden Çınar’la evlendi. Henüz Çınar’ın haberi yok ama evlendikleri akşam Poyraz çıkageldi. Böyle bir durum gerçekte sizin başınıza gelse tepkiniz ne olurdu?- Çınar’ın başına henüz bir şey gelmedi. Durun önce bir izleyelim, neler gelecek başına bir görelim (gülüyor). O yüzden bir şey söyleyemeyeceğim. Şimdiden ipucu vermek olmaz.◊ Her alanda oyunculuk yapmış biri olarak sinema mı, tiyatro mu, dizi mi diye sorsam?- Ben dizi, sinema, tiyatro diye bir ayrımı hiçbir zaman ayırmadım. Oyunculuğu her kulvarda çok ciddiye almışımdır.◊ Hayalinizde çekmek istediğiniz bir dizi veya sinema filmi var mı? Varsa başrolde kimi oynatmak istersiniz?- Ben şöyle söyleyeyim; bir film yapsam ve yönetmeni de ben olsam, başrolünde görmek istediğim oyuncuyu bir taneyle sınırlayamam. O kadar çok isim var ki... Binnur Kaya, Timuçin Esen, Olgun Şimşek, Şener Şen, Uğur Yücel, say say bitmez.◊ Peki hayat hikayeniz filme alınsaydı, sizi kimin oynamasını isterdiniz?- Dustin Hoffman oynasın isterdim.

BAŞARININ ÖLÇÜTÜ REYTİNG, SOSYAL MEDYA VE GİŞEDİR◊ İzleyicinin projeden bıkmaması için oyuncuya düşen görevler ne? Neler yapması gerekir?- Bir oyuncunun seyircinin bıkmaması için elinden gelen her şeyi yapması gerekir. Oyuncuya büyük görev düşüyor bu konuda.◊ Sizin için başarının ölçütü nedir?- Bana göre şu dönemde başarının ölçütü dizi filmler için reytingler ve sosyal medyadır. Sinema da gişedir. Tiyatroda da sistem aynı şekilde.◊ Son olarak “Poyraz Karayel” izleyicilerine neler söylemek istersiniz?- “Poyraz Karayel” seyircisi gerçekten çok tutkulu. Hepsine buradan iyi seyirler diliyorum. Daha neler görecekler neler, bizi izlemeye devam etsinler.

Sade bir hayatım var evde olmayı seviyorum
◊ Oynamak istediğiniz, aklınızda kalan bir iş oldu mu?- Hayır neyse ki hiç böyle bir şey yaşamadım.◊ Dizi ve set dışında nasıl bir hayatınız var?- Sade bir hayatım var. Evde olmayı seviyorum. Fırsat buldukça kız arkadaşım ve ailemle vakit geçiyorum. Setlerde yorulduğumuz için boş zamanlarımı daha çok sakin geçirmeye çalışıyorum.

Yorumlar | 0
üye profil