Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
İlk gösterim

İlk gösterim

Genco Erkal ve Tülay Günal’ın birlikte rol aldığı “Güneşin Sofrasında - Nazım ile Brecht”in ilk gösterimi önceki akşam Kenter Tiyatrosu’nda yapıldı.

14.11.2016 01:07

Yenilenen haliyle tiyatroseverlerin karşısına çıkan Kenter Tiyatrosu’ndaki oyunu izlemeye Arzum Onan-Mehmet Aslantuğ, Füsun-Sevinç Erbulak, Songül Öden, Dolunay Soysert, Seda Bakan ve Azra Akın gibi ünlü isimler de geldi. Erkal ve Günal’a piyanoda Yiğit Özatalay, viyolonselde Deniz Doğangün, klarnet ve saksafonda Çağdaş Engin eşlik ediyor. Oyun, 18 Kasım Cuma, 19 Kasım Cumartesi, 25 Kasım Cuma ve 26 Kasım Cumartesi akşamları Kenter Tiyatrosu’nda izlenebilir.  

Genco Erkal, “Bu oyun 20. yüzyılın en büyük iki ozanı Brecht ve Nazım Hikmet’ten şiirler ve şarkılarından oluşan cover türünde bir oyun. Genellikle içinde yaşama, insana dair her şey var” dedi.

Arzum Onan ile Mehmet Aslantuğ da oyunu izledi. Çift, “Genco Bey Türk tiyatrosunun çok simge isimlerinden birisidir. Hem oyuncu hem de entelektüel olarak kendi kuşağının çok yetenekli oyuncularındandır” dedi. 

Songül Öden

Seda Bakan - Dolunay Soysert

 

 

Yorumlar | 0
üye profil