İlişkiler Nasıl Tazelenir?

Seneler çok çabuk geçerken ilişkiler anlamında yerinizde saydığınızı düşünüyor olabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi: 05.09.2013 15:06
Değiştirme Tarihi: 05.09.2013 15:04
İlişkiler Nasıl Tazelenir?

Her yıl bir sene daha yaşlanıyor olmak kulağa ürkütücü gelmekle beraber size kazandırdığı tecrübeler açısından hiç de kötü değil. Tabi deneyimlerinizi akılcı kullanabiliyorsanız...Eski sevgililerinizin hayaletlerinden kurtulun. O şimdi şu an kiminle ne yapıyor, yeni sevgilisine benden daha mı iyi yoksa kötü mü davranıyor, yeni sevgilisi benden daha güzel mi çirkin mi soruları kafanızı boşu boşuna meşgul etmesin. Eski sevgilinizin hayatı sizi artık ilgilendirmiyor/ilgilendirmemeli, yeni tanıştığınız kişileri eski sevgililerinizle kıyaslamak da buna dahil. Kendi hayatınızla ve ne yaptığınızla/yapmadığınızla/yapamadığınızla ilgilenin.

Platonik olarak beğendiğiniz kişiler konusunda aksiyon alın

Saplantılı bir şekilde birini düşünmeniz, onunla karşılaşma ya da konuşma olasılığına göre günlük planlarınızı değiştirmeniz çok yorucu, yıpratıcı, kendinizi zamanla değersiz hissetmenize yol açacağı için sizi depresyona kadar götürebilecek tehlikeli bir süreçtir. Bir şekilde ona olan ilginizi belli edin, dikkatini çekmek için çabalayın. Eğer olmuyorsa da elimden geleni yaptım, şansımı zorladım, ona olan ilgimi belli ettim, bundan sonrası ona kalmış artık diyerek içinizi rahatlatabilirsiniz.

Sürekli aynı adamların peşinden gitmekten vazgeçin

Aynı karakterdeki, aynı tarzdaki kişiler ile tekrar tekrar beraber olmayı denerseniz, tekrar tekrar aldatılmanız/kavga etmeniz/ayrılmanız kaçınılmaz olacaktır. Yeni insanlarla tanışma konusunda tembellik yapmayın. Farklı ortamlara girmeyi deneyin, ezbere bilmediğiniz niteliklerdeki kişileri tanımaya çalışın.

Uzunca bir süredir listenizde olan ve artık etrafınızdakilere kabak tadı vermiş olan yapacağım/edeceğim listesini temizleyin. Ya da kim olduğunuzla barışın. Sigarayı bırakacaksanız bırakın. Kilo vermeyecekseniz eski küçük beden kıyafetlerinizin içine giremediğiniz için her seferinde üzülmeyi bırakın, gardırobunuzu yenileyin. Katılmak istediğiniz kursları ve fiyatlarını, gerçekten gidip gidemeyeceğinizi oturup hesaplayın. Söyledikleri ile sürekli kendini tekrar eden, lafları hep havada kalan, kendini bir adım öne taşıyamayan biri olmayın. Hayatınızla örnek olursanız ancak etrafınızda saygı uyandırabilirsiniz.

Etiketler: erkek - kadın - sevgili - ilişki - aşk