İclal Aydın’ın anneannesi Sabire Çoker hayatını kaybetti

Sevilen oyuncu İclal Aydın acı bir haberler sarsıldı. İclal Aydın'ın anneannesi Sabire Çoker hayatını kaybetti. Ünlü oyuncu bu haberi sosyal medya hesabı Instagram üzerinden duygu dolu bir mesajlar takipçilerine duyurdu.

Yayınlanma Tarihi: 30.04.2020 10:00
Değiştirme Tarihi: 30.04.2020 10:02
İclal Aydın’ın anneannesi Sabire Çoker hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu İclal Aydın, anneannesi Sabire Çoker'in vefat haberini sosyal medya üzerinden sevenleri ile paylaştı. 

Annesi Yücel Aydın ve anneannesinin fotoğrafını Instagram’da paylaşan İclal Aydın, o karenin altına duygu yüklü satırlar yazdı:

“Bir anne kızın son fotoğrafı bu. Her şeyi unutan annemin, annesini hatırladığı son gün. Anneannemizi birkaç gün önce kaybettik. Artık hiçbir şeyin farkında olmayan çocuk annem o geceden beri belki bunu hissettiğinden, belki bizim bilemediğimiz anne-evlat bağının gücünden hiç uyumuyor. Anneannem şimdi Ihlara’da kendi annesinin yanında yatıyor. Ihlara Vadisi kızı Sabire’yi yeniden göğsüne aldı.”

İCLAL AYDIN KİMDİR? İCLAL AYDIN HAYATI?

İclal Aydın 14 Eylül 1971, Nevşehir doğumludur. Bir yaşındayken tayin nedeniyle Ankara'ya taşındılar. İlkokuldan sonra bir süre Elazığ Anadolu Lisesi'nde yatılı okudu. Annesiyle babasının ayrılması üzerine yeniden Ankara'ya döndü. Ortaokul ve lise yıllarını yazarak ve tiyatro çalışmaları yaparak geçirdi. Orta üçüncü sınıftan itibaren bir yandan okuyup bir yandan çalışmaya başladı. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nü kazandı. İkinci sınıfta okulu bırakıp Berlin'e yerleşti. Almanya'da altı yıl profesyonel tiyatroculuk yaptı. Çeşitli sosyal çalışmalara, kurslara katıldı.

1996 yılında tiyatroyu bırakarak Türkiye'ye döndü. 1997 yılında televizyona geçti. 1997 yılında Ayna grubunun ölünce sevemezsem seni klibinde rol aldı. Rol aldığı Sıcak Saatler dizisi çok sevildi. HBB'de gündüz kuşağında, "2'den 4'e" adında kadınlara yönelik bir program sundu. Bir süre Kanal D'de, 1998-2000 yılları arasında da Radyo D, Radyo Cumhuriyet, Radyo Kent, BRT FM'de program yaptı. Çeşitli dizilerde oynadı.

1999'da Hayat Güzeldir programıyla BRT'ye geçti. Zirvedekiler; 2000 En İyi Sabah Programı ödülünü aldı. Hayat Güzeldir programı için yazdığı günlükleri ve metinleri bir araya getirerek ilk kitabını oluşturdu.

Star TV'de yayınlanan İki Aile dizisinde Eda rolünü Emre Kınay ile oynamıştır. 2013'te Kanal D'de yayımlanan Veda dizisinde Behice karakterini canlandırdı.

Vizontele ve Vizontele Tuuba filmlerinde yer almıştır.

O Hayat Benim dizisinde rol alan İclal Aydın en son Show TV'de "İclal Aydın'la Yeniden" adlı programın sunuculuk yapmıştır.

Kemal Başbuğ ve Tuna Kiremitçi ile evlilik yapmıştır. Kemal Başbuğ ile olan evliliğinden Zeynep Lal adında bir kızı vardır.