İbrahim Tatlıses'in kızı Dilan Çıtak cezayı yiyince sinir krizi geçirdi!

Türkiye'de koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu tam gün, hafta içi de saat 21:00'den sonra sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağına uymayan İbrahim Tatlıses'in şarkıcı kızı Dilan Çıtak, kendisine ceza kesen görevli polis memuruyla tartışan Dilan Çıtak savcılığa şikayet edildi. Tartıştığı polislere hakaret ettiği için savcılığa şikayet edilen Çıtak, verdiği ifadede "Olay günü hasta köpeğimi veterinere götürüyordum. Polis ceza kestiği sırada köpeğim kustu. Ben de sinir krizi geçirdim" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 21.01.2021 09:43
Değiştirme Tarihi: 21.01.2021 10:24
İbrahim Tatlıses'in kızı Dilan Çıtak cezayı yiyince sinir krizi geçirdi!

Soruşturmada ifade veren Çıtak, olay günü nişanlısı Levent Dörter ile birlikte köpeğini veterinere götürmek istediklerini, polisler durdurduğunda köpeğinin kusmaya başladığını ve elindeki raporu polise gösterip acil hastaneye gitmek istediklerini söylediğini anlattı. Köpeği veterinere götürmek için yasağı ihlal ettiğini, bu nedenle kendisine kesilen cezaya itiraz ettiğini belirtti.

2 bin 150 Türk Lirası ceza kesilen Dilan Çıtak, "Rapora rağmen polisler bizimle münakaşa etmeye başladı. Köpeğim kusmaya başlayınca sinir krizi geçirdim. Polislerin görevini yapmasına engel olmadım" dedi. Çıtak'ın nişanlısı Levent Dörter'in de olayla ilgili ifadesine başvuruldu.

Dörter, polis memurlarına mukavemet etmediğini söyleyerek polislerin kendisine ve nişanlısına hakaret ettiğini belirtti.

İkili hakkında görevli memura direnme, hakaret ve bulaşıcı hastalıklara ilişkin alınan tedbirlere aykırılık suçundan başlatılan soruşturma sürüyor.