İbrahim Erkal'la ilgili hastaneden açıklama: Derin komada

Yayınlanma Tarihi: 12.04.2017 14:22 | Değiştirme Tarihi: 13.04.2017 10:08

Geçirdiği beyin kanaması sonrası hastaneye kaldırılan İbrahim Erkal'ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Evinin otoparkında baygın halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede ciddi beyin kanaması olduğu tespit edilen şarkıcı İbrahim Erkal'ın, derin koma durumunda olduğu bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Maltepe'deki evinin otoparkında gece saatlerinde güvenlik görevlileri tarafından bilinci kapalı halde bulunan İbrahim Erkal, önce Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. 

Buradaki ilk müdahalenin ardından Ulus'taki bir hastaneye sevk edilen Erkal'ın yoğun bakım servisinde tedavisine devam edildiği ve tetkiklerinin sürdüğü bildirildi. 

İkinci ameliyata alınacak

Hastaneden öğrenilen bilgiye göre İbrahim Erkal için 72 saat çok kritik. Bununla birlikte bugün ünlü sanatçının ikinci ameliyata alınacağı öğrenildi..

Derin koma durumunda

Erkal'ın tedavisinin gerçekleştirildiği Liv Hospital'dan yapılan açıklamada, sanatçının beyin kanaması ön tanısıyla hastaneye getirildiği belirtildi. 

Açıklamada, "Evinin otoparkında düşmüş olarak bulunan değerli sanatçı İbrahim Erkal'ın yapılan tetkikler sonucunda, son derece ciddi beyin kanamasının olduğu saptanmış olup, hastamız derin koma durumundadır. Yoğun tıbbi destek tedavisi alan hastamız ameliyata alınmıştır." ifadeleri kullanıldı.

"Dualarınızı eksik etmeyin'

Ünlü şarkıcının Facebook hesabından yapılan açıklamada, "Sevgili dostlarımız, Sanatçımız İbrahim Erkal, geçirmiş olduğu rahatsızlık nedeniyle özel bir hastanede tedavi altındadır. Dualarınızı eksik etmeyin lütfen" denildi.

Bugün sahnede olacaktı

50 yaşındaki şarkıcı, rahatsızlık yaşamasaydı bugün İstanbul İdealtepe'de bir mekanda sahneye çıkıp şarkı söyleyecekti. Bu duyuruyu da Erkal, kişisel Twitter hesabından yapmıştı.

10 gün önce baba olmuştu

Öte yandan İbrahim Erkal’ın 10 gün önce üçüncü çocuğunun dünyaya geldiği ve adını da ’Elifsu’ koyduğu öğrenildi. Hastaneye gelen Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, basın mensuplarına yaptığı açıklamada "10 gün önce bir kız çocuğu oldu. Allah önce çocuklarına sonra hepimize bağışlasın diye dua ediyoruz" şeklinde konuştu.

ibrahim erkal

Ameliyattan çıktı

 

Geçirdiği beyin kanamasının ardından Beşiktaş'ta özel bir hastaneye kaldırılan İbrahim Erkal, ameliyattan çıktı.  Yaklaşık 2 buçuk saat süren ameliyatın ardından Erkal'ın tedavisi yoğun bakımda devam ediyor. Sanatçının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. Doktorlar kanama olan bölgenin temizlendiğini ve ilk 72 saatin çok önemli olduğu belirtti.

 

İbrahim Erkal kimdir?

1967 yılında dünyaya gelen İbrahim Erkal, aslen Erzurum Narman’lıdır. 1984 yılında 'Sarhoş Baki (Erzurum Türküleri)' adlı ilk albümünü çıkaran Erkal, 1996 yılında 'Canısı' şarkısı ile ün kazandı. 1997'de 'Canısı' adlı filmin başrolünde Emine Ün ile paylaşan Erkal, aynı yıl yine 'Canısı' adlı dizide rol aldı.