Hüseyin İnce: Vücut tipine uygun ayakkabı seçimi önemli

Hüseyin İnce vücut tiplerine en uygun ayakkabı seçimleri hakkında bilgi verdi. İnce; “Kombinelerinizin en önemli tamamlayıcısı ayakkabılarınız, estetik görünümü kadar rahatlığınızı da desteklemelidir.” dedi.  

Yayınlanma Tarihi: 24.09.2021 12:48
Değiştirme Tarihi: 24.09.2021 12:48
Hüseyin İnce: Vücut tipine uygun ayakkabı seçimi önemli

Ayakkabı tasarımcısı Hüseyin İnce açıklamalarını yaparken öncelikle bu işi severek yapan biri olarak pek çok projede yer aldığından bahsediyor. Girişimci olmanın bir gereği olarak farklı projelerle insanların karşısına çıktığını belirten İnce, vücut tipine uygun ayakkabı seçimini nasıl yapılması gerektiğine yönelik olarak “Ayakkabı seçimi çok zor bir iş! pek çok model insanın karşısına çıktığında gözleri kamaşıyor. Tasarımdaki detaylar atlanıyor. Dikkat ederseniz eğer görsel tasarım dışında önemli olan pek çok husus daha var. Bunlardan biri de vücut tipiniz. Vücudunuzu tanıyarak ayakkabı seçimi yapmalısınız.” Şeklinde uyarıyor. 

Ayakkabı seçiminde vücudu tanımak ne anlama geliyor? Bu soruya yanıt veren ayakkabı tasarımcısı İnce: “Ayakkabılarınızı almadan önce mutlaka denemelisiniz. Estetik açıdan sorun oluşturmayacak ürünleri tercih etmelisiniz. Kilolu biri iseniz seçecek olduğunuz topuk modeline dikkat etmelisiniz. Günlük ayakkabı tercihinde modern, aynı zamanda rahat ürünleri tercih etmelisiniz. Ayak sağlığınız bütün bedeninizi etkiler” diyerek uyardı. Ayakkabı seçiminde vücut proporsiyonunun da büyük önem taşıdığını ifade eden İnce, bilinen bir bacak ve ayak şikâyetiniz varsa buna uygun olarak seçim yapmanın daha doğru olacağını da vurguladı.