Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Hülya Koçyiğit: 'Nefes almakta zorlanıyorum'

Hülya Koçyiğit: "Nefes almakta zorlanıyorum"

ABD'nin New York kentinde hafta başında akciğerindeki kanserli bölge için ameliyat olan sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit'ten haber geldi.

27.05.2017 12:11

Geçirdiği kritik operasyonun ardından iki gün yoğun bakım ünitesinde kalan ve daha sonra özel odaya alınan hülya koçyiğit, sağlık durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

"Nefes almakta zorlanıyorum"

Ameliyatı sonrası ilk kez yataktan kaldırılıp yürütülen Hülya Koçyiğit, biyopsi neticesinde akciğerinin sol lobunda kansere rastlandığını söyledi. Doktorunun acilen ameliyatla sol lobunun tamamını aldığını dile getiren Koçyiğit, "Üç saatin üstünde süren ameliyat neticesinde iki gün yoğun bakımda kaldım. Bir hayli halsizim, nefes almakta oldukça zorlanıyorum, halen dren taşıyorum. Anestezist epidural kullanmıştı, halen Ağrı kesicilerim epidural ile  kontrol ediliyor. bugün beni ayağa kaldırdılar, bir iki adım atabildim" ifadelerini kullandı.

Sabırla bu zor günleri atlatacağına inandığını vurgulayan ve sevenlerine seslenen usta sanatçı, "Hemşireler, doktorlar beni iyileştirmeye çalışıyorlar ama esas ve en önemli gücüm Türkiye'de beni seven, benim için dua eden milyonlar. Bu mübarek Ramazan ayında sizlerin duaları sayesinde bir an evvel iyileşip ülkeme dönmeyi diliyorum" dedi.

New York'a 2 Mayıs'ta akciğer biyopsisi için gelen ve akciğer kanseri teşhisi konulan Koçyiğit'i eşi Selim Soydan, kızı Gülşah ve damadı Ender Alkoçlar yalnız bırakmıyor.

(AA)

Yorumlar | 2
üye profil
SANTOS PAPAHRISANTU. 2 yıl önce
ALLAH BERABERINIZDE OLSUN. ACIL SIFALAR DILERIM. !!!!
Kemal Behic 2 yıl önce
cok sevdigim sayin Hulya kocyigite Allahtan acil sifalar diliyorum insallah tez zamanda sagligina kavusur ve bizleri sevindirir