Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Hızlı yükselmek istemiyorum'

'Hızlı yükselmek istemiyorum'

‘Yüksek Sosyete’ dizisinde Ece karakterini canlandıran Meriç Aral, kariyerinde adım adım ilerlediğini söyledi: “Sanki plan yapmışım gibi gittim. Hızlı yükselmeler istemiyordum. Bu konuda çok şanslıyım”

13.07.2016 03:02

- Ece nasıl bir karakter?
Deli dolu ve neşeli bir kız. Feleğin çemberinden geçmiş, kendi ayakları üzerinde durabiliyor. Zeki ama saf diyebiliriz. Aptal bir saflığı yok ama. Her zaman insanların içindeki iyiliğe ve dürüstlüğe inanmayı tercih ediyor. Ece’nin hayattaki tek güvencesi sadece kendisi...

- Ece ile benzer yönleriniz var mı?
Annemin diziyi izlerken, ‘Aynı sensin’ dediği birçok sahne oluyor. Heyecanlarımız ve birden parlamamamız benziyor. Ece’yle çok benzerliğimin olması, sahnelerde beni rahatlatıyor. En önemli farkımız, onun çok hareketli olması diyebilirim.

- Diziyi kabul etmenizdeki sebep nedir?
Ece’yi çok sevdiğim için kabul ettim. Yönetmenimiz Metin Balekoğlu ve ekibiyle çalışmak istiyordum. Okuduğum senaryolar arasında hem romantik komedi hem de dramasıyla katmanlı bir işti. Rolü kabul ettikten sonra oyuncu kadrosunu öğrenince çok daha mutlu oldum.

 - Rol için bir    hazırlık süreciniz oldu mu?
Benzer yanlarımı daha kolay çıkardım. Ortaya karikatürize bir şey çıkmasından çok korkuyordum. Yönetmenimiz yardımcı oldu ve korktuğum başıma gelmedi.

- Hazar Ergüçlü’yle ‘Medcezir’ dizisinde de oynadınız. Aynı projede yeniden olmak nasıl duygu?
Hazar, yakın arkadaşım. Onunla çalışmak çok keyifli... Hem tanışma süresi olmadığı için sete çok avantajlı başladım.

- Hazar Ergüçlü’yle bir sonraki dizide yine karşılıklı oynayınca seyircinin inandırıcılığı kaybolur diye endişeniz oldu mu?
Tereddütümüz olmadı. İkimizin rolleri de diğer dizeye göre çok farklı. Mesela ben ‘Medcezir’ dizisinde kötü bir karakter olan Hale’yi canlandırıyordum. Hale ile Hazar’ın ‘Medcezir’de canlandırdığı Eylül’ün ilk bölümler dışında samimi arkadaşlığı  yoktu. ‘Yüksek Sosyete’de ise çok yakın arkadaşız o yüzden seyirciye güzel geçiyor.

- Nasıl geri dönüşler aldınız?
Kötü karakterden sonra iyi birisini oynadığım için seyirci hiç görmediğim yanımı fark etti. Çok güzel geri dönüşler alıyorum. Ekranda kendimi izleyince de hoşuma gitti. 

- Zengin kızdan sonra fakir birini oynamak nasıl?
Öncelikle topuklu ayakkabı giymediğim için çok mutluyum. Ece karakteri beni rahatlattı, onun gibi çevremde çok insan var. Karakteri gözlemlemem kolay oldu.

- Kariyer planınız hedeflediğiniz gibi mi gidiyor?
Adım adım ilerledim. Sanki plan yapmışım gibi gittim. Bugüne kadar çok şükür öyle ilerledim. Hızlı yükselmek istemiyorum. İyi yapımlar ve yönetmenlerle çalışma fırsatı buldum. Bu konuda çok şanslıyım.

- Bundan sonraki projede başrol hedefiniz var mı?
Öyle takıntılarım yok. Rolün dağılımına bakmıyorum. Severek oynayacağım bir karakter olması önemli…

‘Oyunculuğuma çok katkısı oldu’
- Sosyal medyayı kullanıyor   musunuz?
Sosyal medyada yaşayan biri değilim. Çok kötü bir yorumla karşılaşmadım. Belki kötü yorum görürsem, üzülürüm.

- En çok gülüşünüze yorum yapılıyor.
Her şeye gülüyorum da ondan...

- Fenomen olan ‘Medcezir’ dizisi bittikten sonra neler hissettiniz?
Çok özlüyorum. ‘Medcezir’, kariyerime profesyonel olarak ivme kattı. Oyunculuğuma da çok katkısı oldu. Set adabını öğrendim. Oyuncu ve ekipten çok arkadaş kazandım. Bitince liseden mezun olmuş gibi hissettim.

- Hukuktan oyunculuğa geçiş süreciniz nasıl gelişti?
Bütün ailem avukat olduğu için bu alanı istemiyordum. Ama hukuk fakültesine girmek deneyim kazandırdı. Avukat olmak zihnen ve fiziksel olarak yorgunluk veren bir iş... Her zaman sinemayla ilgili bir şeyler yapmak istiyordum. Film asistanı olarak sektöre girdim. Patronum Sevil Demirci, ‘Sultan’ dizisinin yapımcısıydı. İlk olarak orada kamera karşısına geçtim. ‘Sultan’ dizisi, güzel bir stajyerlik dönemiydi benim için.

 

Yorumlar | 0
üye profil