Hercai setinde olay çıkardığı iddia edilen Akın Akınözü'nden ilk açıklama

Hercai dizisinin geçtiğimiz günkü çekimlerinde, başrol oyuncularınan Akın Akınözü'nün sete geç gittiği ve ekip tarafından uyarılınca da olay çıkartarak karavanı dağıttığı iddia edilmişti. Çok konuşulan bu olay sonrası, rol arkadaşı Ebru Şahin onu takipten çıkarken, çarpıcı iddialar ardından Akın Akınözü yazılı bir açıklama yaptı. 

Yayınlanma Tarihi: 20.04.2021 09:12
Değiştirme Tarihi: 20.04.2021 09:13
Hercai setinde olay çıkardığı iddia edilen Akın Akınözü'nden ilk açıklama

Çekimleri Mardin'de devam eden Hercai dizisinin setinde olay çıktığı iddia edilmişti. Olayın içinde ise, başrol oyuncusu Akın Akınözü'nün yer aldığı belirtilmişti. Çekimlere geç gittiği için ekip tarafından uyarılan oyuncunun, karavanını dağıtıp seti terk ettiği konuyla ilgili yer alan ayrıntılar arasındaydı. 

Genç oyuncu, bu iddialarla ilgili Instagram hesabından açıklama yaptı. 

"BANA TEHDİT VE HAKARET EDEN KİŞİDEN ŞİKAYETÇİ OLDUM"

Haber ile ilgili metin girin!.

Daha sonra olayı anlatan Akınözü, "19/04.2021 tarihinde sahne öncesi hazırlık yapılma aşamasında karavan içerisinde bulunduğum esnada set sorumlusu tarafından benden kaynaklı olmayan gecikme sebebiyle şahsım hedef alınarak hakaret ve tehdit içeren sözler söylendi. Devamında şahıs tarafından karavanın dağıtılması ile devam eden ve fiziksel tehdide doğru giden davranışlar nedeniyle setten ayrılarak 'Karavanı dağıtan ve şahsıma yönelik tehdit ve hakarette bulunan' şahıs hakkında Midyat Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundum. Karavan dağıtılma eylemi tarafımca gerçekleştirilmediği gibi karavanı dağıtan şahıs hakkında adli birime başvurarak bizzat şikayet oldum" diye konuştu.

Ebru Şahin'in bu olayın gerçekleşmesinden sonra Akınözü'nü takipten çıkması gündem olmuştu.