Henüz 13 yaşındayken öksüz kalmıştı: Annesinin intikamını alıyor!

Henüz 13 yaşındayken öksüz kalmıştı: Annesinin intikamını alıyor!
Yayınlanma Tarihi: 11.01.2020 11:18 | Değiştirme Tarihi: 11.01.2020 11:18

Prens Harry ile Meghan Markle'ın İngiliz kraliyet ailesinden ayrılık kararı almasıyla ilgili yorumların ardı arkası gelmiyor.

Hem kraliyet ailesini uzun zamandır takip eden uzmanlar hem de ailenin sıkı takipçileri sosyal medyada bu kararın nedeniyle ilgili yorumlar yapıyor, bu kararın nedenlerini sorguluyor. Görünüşe göre aile tarafından resmi ve doyurucu bir açıklama yapılmadığı sürece de bunlar devam edecek.  İşte sosyal medyada dolaşan o iddialar ve yorumlar.

BABASINA VE BABAANNESİNE ÖFKELİ 

Birçok kişi Prens Harry'nin annesinin intikamını aldığı görüşünde. Bu iddiayı savunanlara göre Harry, annesinin saray duvarları arasında yaşadığı, görünüşte masal gibi ama gerçekte tahammül edilmesi zor hayatın intikamını babasından ve babaannesinden böyle alıyor.

13 YAŞINDA ANNESİZ KALDI 

Annesi Prenses Diana'yı henüz 13 yaşında bir çocukken kaybeden Prens Harry, babası Prens Charles ile babaannesi Kraliçe 2. Elizabeth'i ve üvey annesi Camilla'yı bu durumdan sorumlu görüyor.

AİLENİN EN BAŞARI ÜYESİYDİ 

Gençlik yıllarında da adı birçok skandala karışan Prens Harry, ailenin "en haşarı" üyesi olarak tanınıyordu. Çılgın partiler, o partilerde sergilediği bir kraliyet ailesi üyesine çok da yakıştırılmayan davranışlar, kötü alışkanlıklar nedeniyle sık sık basının manşetlerine çıkıyordu Prens.

EŞ SEÇİMİ BİLE İNTİKAMIN BİR PARÇASIYDI 

Birçok kişiye göre Prens Harry, annesinin mutsuzluğunda ve sonra da erken yaşta hayata vedasında sorumlulukları olduğunu düşündüğü babası ve babaannesine bu şekilde rahatsızlık verip intikam alıyordu. Bu görüşü savunanlara göre Prens Harry, eş seçimi ve ayrılık kararı da dahil bu intikamı sürdürdü.

KARISINI KORUMAK İSTİYOR 

Bir başka iddia da Prens'in karısını basının saldırgan tavrından korumak istemesi. Bu noktada da annesi Prenses Diana ön plana çıkıyor. Diana, sevgilisi Dodi El Fayed ile birlikte bulunduğu araçla paparazzilerden kaçarken geçirdiği trafik kazasında hayata veda etmişti. Henüz 36 yaşındaydı.

MEGHAN BASKIN KARAKTERLİ 

Bu ayrılık kararını Prens Harry'nin annesinin intikamını alması dışında nedenlere dayandıranlar da var. Onlara göre de Meghan Markle ağır basan taraf.

MARKLE'IN AMACI BUYDU 

Bu fikirde olanlara göre Markle, aslında başından beri sarayda yaşama niyetinde değildi. Asıl istediği gerçekten ünlü olmaktı.

Markle her ne kadar rol aldığı Suits dizisiyle adını duyarsa da aslında Hollywood'da 'A sınıfı' denilen ünlülerden biri değildi.

UĞRAŞTI VE BAŞARDI 

Adını duyurmuş sıradan bir dizi oyuncusuydu. Ama Prens Harry ile evliliği ona hayal ettiği kadar büyük bir şöhret getirdi. Hatta bu ayrılık kararıyla bu şöhret ikiye katlandı. Artık daha çok ilgi çekiyor.

Yani Meghan başından beri peşinde koştuğu bu amaca erişmek için uğraştı ve sonunda Prens'i razı etti.

MEGHAN İÇİN AİLESİNİ KARŞISINA ALDI 

Yine iddialara göre Markle'ın bunu yapması sanıldığı kadar da zor değildi. Başından beri Prens Harry üzerinde etkisi olduğu, düğün öncesi Harry'yi babaannesine bile sert şekilde karşı çıkacak kıvama getirdiği iddiaları sık sık basına yansımıştı.

OYUNCULUĞA MI DÖNÜYOR? 

Bu ayrılığın ardından birçok kişi Meghan Markle'ın oyunculuğa geri döneceğini ya da belki moda alanında etkinlik göstereceğini ileri sürüyor.

HAYATINI DEĞİŞTİRMEK İSTEDİ 

Bir başka görüş de Prens Harry'nin asla kral olamayacağını bildiği bu yüzden de ailenin katı kuralları arasına sıkışıp kalmak istemediği. Bunu savunanlara göre daha farklı bir ortamda büyüyen eşinin etkisiyle bu ayrılık kararını almakta zorlanmadı Prens.