Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Hem mideniz hem zihniniz doyacak: müze restoranları

Hem mideniz hem zihniniz doyacak: müze restoranları

Sanatla iç içe bir gün geçirdikten sonra soluklanmak ve bir şeyler yemek için tercih edebileceğiniz müze restoranları bu sıralar oldukça popüler...

11.08.2016 12:04

Sergi ve müzeleri gezdikten sonra cafe ve restoranlarında soluklanmak ve bir şeyler atıştırmak oldukça keyiflidir. Pek çok müze son zamanlarda bünyeleri içerisinde açtıkları şık restoranlarıyla adlarından söz ettiriyor. Servis kalitesi, manzara ve yemeklerinin lezzetiyle ön plana çıkan bu restoranlar, müze ziyaretçileri dışında gelenlerden de oldukça talep görüyor.

İşte İstanbul'daki en iddialı müze restoranları;

 

1. İSTANBUL MODERN RESTAURANT - KARAKÖY

İstanbul Modern müzesi içerisinde yer alan restoran, boğaz manzarası ve servis kalitesiyle yerli yabancı pek çok kişinin buluşma noktası. Sergi, söyleşi, bienal ve fashion week dahil pek çok etkinlikte uğrak yeri olmuş olan bu mekan Türk ve dünya mutfağından lezzetler sunuyor. Dilerseniz lezzetli bir kahvaltı için dilerseniz de romantik bir akşam yemeği için restorana rezervasyon yaptırabilirsiniz. Gitmişken müze içerisinde yer alan eserlere de göz gezdirmeyi unutmayın.

 

2. MÜZEDECHANGA - SARIYER

Sakıp Sabancı müzesi içerisinde yer alan Müzedechanga enfes manzarası ile mekana gelenleri adeta büyülüyor. Yazın teras bölümünde kışın ise iç kısımda ziyaretçilerini ağırlayan mekan, 2005 yılından beri hizmet veriyor. Wallpaper dergisi tarafından "en iyi restoran" ödülüne layık görülen mekanda, hoş bir akşam yemeği kadar lezzetli bir kahvaltı için de uğrayabilirsiniz.

 

3. BORUSAN MÜZE CAFE - RUMELİ HİSARI

Borusan Contemporary bünyesinde yer alan Borusan Müze Cafe, 2007 yılından beri hizmet veriyor. Perili köşk'te faaliyetlerini sürdüren Borusan Contemporary, harika boğaz manzarası eşliğinde içeceklerini yudumlamak isteyenlerin tercihi olmaya devam ediyor. Kahvaltı ve brunch için mutlaka ziyaret edilmesi gereken mekan Rumeli Hisarı'nda ideal bir konumda.

 

4. NEOLOKAL - KARAKÖY

Salt Galata içerisinde yer alan Neolokal, geleneksel tatları günümüze uyarlayan menüsü ile ön plana çıkıyor. Lavantalı ahtapot, ördek sosis, katmerli dana tirit, içli köfte ve minekop mekanın en iddialı yemekleri arasında yer alıyor. Minimal sunumları ve deneysel yemeklerinin lezzetine tarihi yarımada manzarası da eklenince mekandan ayrılmak pek kolay olmuyor. Yemek sonrası Osmanlı Bankası müzesinin kalıcı koleksiyonuna göz atmalı ve binanın yeniden restore edilmiş görkemli odalarında küçük bir keşfe çıkmalısınız.

 

Yorumlar | 0
üye profil