Hem ağladı hem de ağlattı... Kim Milyoner Olmak İster tarihinde bir ilk!

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında bir ilk yaşandı. Yarışmanın son bölümüne yarışmacı olarak katılan Buket Ela Demirel Erol, programa damga vurdu. Çocukken havale geçiren ve bunun sonucunda ağır işitme kaybı yaşayan Buket Ela Demirel Erol, hem kendi ağladı hem de izleyenleri ağlattı. 60 bin TL'lik soruyu da bilen Buket Ela, sonraki hafta 125 bin TL'lik soru için yarışacak. Performansıyla sosyal medyanın da gündemine oturmayı başaran Buket Ela, herkesin takdirini de kazanmayı başardı. Peki Buket Ela Demirel Erol kimdir? 

Yayınlanma Tarihi: 08.11.2020 11:23
Değiştirme Tarihi: 08.11.2020 11:23

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla izleyici karşısına çıkan Kim Milyoner Olmak İster'in son bölümüne, çocukken geçirdiği havale sonucu ağır işitme kaybı yaşayan Buket Ela Demirel Erol damga vurdu. Hem ağlayan, hem de ağlatan Buket, yarışmada bir soruyu anlamadığı için ağlayarak duygularını anlattı. İmirzalıoğlu ise yarışmacıya "Milyoner tarihinde bir ilk yaşanıyor başarılı gidiyorsun" dedi. Büyük bir başarı örneği ortaya koyan Buket, haftaya 125 bin TL için yarışacak. 

60 bin TL'lik soruya gelene kadar bazı zorluklar yaşayan Buket Ela Demirel, yöneltilen bir soruyu dil farklılığı nedeniyle anlamakta güçlük çekince duygusal anlar yaşadı. Stüdyoda  bulunan işaret dili uzmanı, Buket'e yardımcı olurken, ardından verdiği cevapla soruyu doğru bilmeyi başardı. 

BUKET ELA DEMİREL KİMDİR?

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu olan Buket Hanım, Boğaziçi Üniversitesi Dil bilim Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışıyor ayrıca da çocuklara gönüllü olarak işaret dili dersleri veriyor.

Milyoner tarihinde bir ilkin gerçekleştiği gecede yarışmacı Buket Ela Demirel Erol aynı zamanda izleyenlere bir farkındalık mesajı da verdi. Yaşadığı işitme kaybı nedeniyle yaşamında zor süreçlerden geçen Buket Hanım programda hayat tecrübelerini anlatırken "Engel bir hastalık değil, yaşam biçimidir" sözleri ile de milyonları bu konuda farkındalığa davet etti.