Hayatını kaybeden Nur Yerlitaş'ın cenazesine dair ayrıntılar belli oldu

Nur Yerlitaş mücadele ettiği kansere yenik düşerek 64 yaşında yaşamını yitirdi. İşte Benim Stilim moda yarışmasında jüri olarak görev alan Nur Yerlitaş, bu programda Türkiye tarafından tanınan bir isim haline gelmişti. Geçtiğimiz sene beyin ameliyatı olan Nur Yerlitaş'ın cenazesine dair ayrıntılar da belli oldu. 

Yayınlanma Tarihi: 28.04.2020 11:09
Değiştirme Tarihi: 28.04.2020 11:09
Hayatını kaybeden Nur Yerlitaş'ın cenazesine dair ayrıntılar belli oldu

Uzun süredir beyin kanseri tedavisi gören Nur Yerlitaş, dün hayatını kaybetti. Ünlü modacı 64 yaşındaydı. Öte yandan Nur Yerlitaş'ın hastalığı, hayatı ve cenaziyle ilgili ayrıntılar da merak ediliyor.  

2019 yılında beyin ameliyatı olan Nur Yerlitaş, 64 yaşında hayatını kaybetti. Kanser tedavisi gören ünlü modacının ölümü ile ilgili detaylar ve vasiyeti belli oldu.

Bir süredir beyin kanseri tedavisi gören Nur Yerlitaş, 64 yaşında hayata veda etti. Ünlü modacının vefatına ilişkin detaylar da netleşti.

İKİ GÜN ÖNCE AYAĞINI KIRMIŞ! 

Nur Yerlitaş'ın, iki gün önce yatakta düşerek ayağını kırdığı ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Magazin muhabiri Burhan Akdağ, Nur Yerlitaş'ın hastaneye kaldırılmasının ardından tedavisine evde devam edildiğini söyledi.

Nur Yerlitaş, vasiyeti üzerine 7 yıl önce vefat eden annesi Saadet Yerlitaş'ın yanına defnedilecek. Ünlü modacının cenazesi, öğle namazına müteakip Zincirlikuyu Camii'de kılınacak namaz sonrası Ulus Mezarlığında toprağa verilecek.

Nur Yerlitaş, vefatından 19 saat önce bu fotoğrafını paylaşıp, "Bakma bana öyle, baktığın yerdeyim bende kal #evdekal" yazmıştı.

Nur Yerlitaş, vefat etmeden önce ameliyat sürecini şöyle anlatmıştı.

"40 KİLO VERDİM" 

"Kız kardeşim aradı, 'seni doktora götüreceğim' dedi. Gittik, teşhis koydular. Bir de çok kilo verdim. Dört gün yemek yemiyordum. Ben gurme bir kadınım düşünün. 40 kiloya yakın verdim bu hastalıktan. Sadece sağlık, sağlık ve sağlık. Atölyem açık kız kardeşim orada. Bana 'Sana Milano'da ev tutalım, orada yaşa' dediler. Kabul etmedim. 'Atölyem açık olacak' dedim. Çünkü çok emek verdim."

"DOKTORA PANİK ATAK DİYE GİTTİM MEĞER TÜMÖR BEYNİME YAKLAŞMIŞ" 

"Doktorum 'birkaç ay beklememiz lazım' demişti. 5 ay sonra o tümörün de kendi kendini ürettiği ortaya çıktı. Her gün doktora gidiyorum. Kemoterapiye başlayacağım. Meğer ben 1,5-2 sene önce hastalanmışım. Son televizyon programından iki aylık parayı bırakıp çıktım. Benim 'başım ağrıyor' deyip çıktım. Panik atak diye doktora gittim, meğer tümör beynime yaklaşmış."

"Ebru Gündeş'in bir günde 2 kez geldiği oluyordu. Hülya Avşar her gün arıyor. Tarkan canım benim. İki ay telefonlara bakmadım, yasaktı. O Tarkan'ın sevgisi saygısı ay neler neler... Çok mutlu oldum. O çok sevdiğim biri. Yıllar önce 3 gömlek hazırlamıştım. Yurt dışında giymişti. Sibel Can öyle. Seda Sayan."