Hatice Aslan'dan 'Lale Devri' cevabı: Tolgahan benim canım!

2010-2014 yılları arasında yayınlanan 'Lale Devri' dizisinde kamera karşısına geçen Tolgahan Sayışman ile Hatice Aslan'ın, sette yaşadıkları tartışmanın perde arkasına ışık turan sözleri dikkat çekmişti. Sayışman'ın 'Öfke kontrolü olmayan bir adamdım' itirafında bulunmasının ardından eski rol arkadaşı Aslan'dan da yeni bir açıklama geldi. İşte detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 09.06.2022 09:23
Değiştirme Tarihi: 09.06.2022 09:23
Hatice Aslan'dan 'Lale Devri' cevabı: Tolgahan benim canım!

Hatice Aslan, Aralık 2021'de Armağan Çağlayan'ın YouTube'da yayınlanan 'Dur Bi Dinle' serisine konuk olmuş, yıllar önce Tolgahan Sayışman'la 'Lale Devri' dizisinin setinde yaşadığı kavgayı anlatmıştı.

"TOLGAHAN'IN ÖFE KONTROLÜ YOKTU"

60 yaşındaki oyuncu, "Tolgahan sete geldiğinde iyi değildi ve karşısında ben vardım. ‘Zümrüt’ karakteriyle sahneye girmek üzereydim. Maalesef özellikle oyunculuk okumayan arkadaşlarımız, seni sette o karakterle bütünleştiriyor. Bana denk geldi. Öfke kontrolü yoktu Tolgahan’ın. Sonra barıştık. O özür diledi. Mühim olan onun hata olduğunu görebilmek ve bir daha yapmamak. Nitekim öyle oldu. Dava açmadım. ‘İki bölüm uzak sahneler yazalım, ne olur ne olmaz’ dedim. Sonuçta Tolgahan benim çocuğum sayılır. Kendiyle ilgili bir sıkıntısı vardı, benimle ilgili değil” ifadelerini kullanmıştı.

SAYIŞMAN'DAN FLAŞ İTİRAF!

Bir dönemin çok konuşulan dizisi Lale Devri'nde dört sezon boyunca 'Çınar' karakterine hayat veren Sayışman'a ise geçtiğimiz günlerde katıldığı '40' programında, rol arkadaşıyla yaşadığı tartışma sonrası 'itme' ve 'darp' iddiası üzerine "Kendimden eminim isterse bu konuda mahkemeye gidebilir" şeklindeki açıklaması hatırlatılmıştı.

Oyuncu, o dönemde haberlere de konu olan gerilim hakkında şöyle konuşmuştu:

 

"O dönemi kafamda sildim, açıklamaları bile hatırlamıyorum. Geçenlerde Hatice Hanım'la çok güzel bir şekilde tatlıya bağladık. O da konuyu doğru bir şekilde ifade etti. Benim konuşmam burada doğru olmaz. Öyle kalsın, orada tatsız bir dönem yaşandı, sonrasında biz o tatsız dönemi tatlıya bağladık. Yaşla beraber öfke kontrolüm var, eskiden biraz daha öfke kontrolü olmayan bir adamdım, onu itiraf edebilirim."

"İYİ ÇIKTIM MI?"

Çok konuşulan açıklamaların ardından Hatice Aslan, Etiler’de objektiflere yansıdı. Sanatçı, “İyi çıktım mı fotoğraflarda bir bakayım” diyerek, basın mensuplarına takıldı.

Yönetmenliğini Umut Evirgen’in yapacağı 'Annemin Kuzusu' filminde rol alacak olan Aslan, "Daha bitmedi çekimleri, güzel ve heyecanlı geçiyor” dedi.

"TOLGAHAN İLE HİÇBİR SORUNUMUZ YOK"

Usta oyuncu, 'Lale Devri' dizisindeki rol arkadaşı Tolgahan Sayışman'la ilgili gündem olan sözleri hatırlatılınca ise “Bizim Tolgahan ile hiçbir sorunumuz yok. Tolgahan benim canım. Kıyamam ona, çok seviyorum onu” diyerek, aralarındaki buzların tamamen eridiğini söyledi.

"YETER ARTIK, SUS"

Lale Devri'ne başladıkları ilk günlerden beri aralarının iyi olmadığı belirtilen ikiliden Aslan'ın sözlerinin Sayışman'ı öfkelendirdiği öne sürülmüştü. İdiaya göre; Aslan'ın üzerine yürüyen Sayışman, "Yeter artık, sus" diyerek bağırmıştı. Aslan da Sayışman'a karşılık verince, kavga büyümüştü. Sayışman omzundan itince Aslan duvara çarptı. Olayın ardından set iptal edildi. Gözyaşları içinde dizinin yapımcısına giden Aslan, Sayışman'ı şikayet etti ve ünlü oyuncunun kendini darp ettiğini belirtti. Psikolojisinin kötü olduğunu söyleyen Aslan, birkaç gün de izin aldı.

(Milliyet) 

İlgili Sayfalar: Magazin