Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Harun Kolçak'ın hayatındaki kırılma noktaları

Harun Kolçak'ın hayatındaki kırılma noktaları

Usta sanatçı, 2015'te verdiği röportajda, "Annemin ölümü ve kanser olduğumu öğrenmem, hayatımdaki çok şeyin değişmesine sebep oldu" demişti.

20.07.2017 18:35

Harun Kolçak'ın, Posta Gazetesi'nden Canan Danyıldız'a verdiği röportajdan bir bölüm şöyle:

Annenizin vefatı sizi çok sarsmıştı
Annemin ölümü kırılma noktam oldu, hayatımdaki en büyük travmadır o. Çok kısa süre sonra kanser olduğumu öğrenmem. Bu iki olay hayatımdaki çok şeyin değişmesine sebep oldu.


Kanser olduğunu öğrenince ne düşünüyor insan?
Allak bullak oluyor! Annemin ölümünü atlatmak için psikiyatrik tedavi görüyordum, ilaç kullanıyordum. Bir de kanser olduğumu öğrenince mahvoldum. Önce ölümden kaçmaya çalıştım ama kağıtlar önünde duruyor: Kansersin!

Nelere dikkat ediyorsunuz?
İşlenmiş, ambalajlı hiçbir ürünü yemiyorum, zaten vejetaryenim. Bu kanseri yenmemde yardımcı oldu, zararlı hiçbir yiyeceği tüketmiyorum. Sigara diye gözlerin açıldı farkındayım, onu da olabildiğince az içiyorum.

Film şeridi gibi mi olur hakikaten?
Bütün dünya film seyrediyor gibi oldum, her şey illüzyon oldu da ben dışarıdaymışım gibi. Doktor konuşuyor ama hiç duymuyorum, birkaç gün sürdü bu durum.

Sonra?
Düşündüm, ‘radyoterapiye giderken bir araba çarpabilir, burda zırt diye ölebilirim’? E o zaman? Ölüme giderken paniklemedim, hayatla dalga geçtim. Başka çarem yok.

Ünlü olmak hastalık sürecini nasıl etkiledi?
Kanser olduğumda ben ünlüymüşüm gibi bakmadım, bir süre sakladım, acitasyonu sevmediğimden. Ama sonra ‘ben insanım ve hasta olabilirim’ diye düşündüm.

Yorumlar | 0
üye profil