Harun Kolçak'ın doktoru konuştu! "İddialar bizi üzdü"

Harun Kolçak'ın doktoru konuştu! 'İddialar bizi üzdü'
Yayınlanma Tarihi: 24.07.2017 13:13 | Değiştirme Tarihi: 24.07.2017 13:13

Usta sanatçı Harun Kolçak ile ilgili 'uyuşturucu kullanıyordu' şeklindeki iddia asılsız çıktı.

Uzun süredir mücadele ettiği prostat kanserinin vücudunda oluşturduğu tahribat nedeniyle 19 Temmuz’da yaşama gözlerini yuman Harun Kolçak’la ilgili 'uyuşturucu kullanıyordu' iddiasına yanıt geldi.

Sözcü'nün haberine göre; Prof. Özkan Pektaş, Kolçak’ın yaşamını yitirdiği için böyle bir iddiaya cevap veremeyeceğini, bu nedenle açıklama yapmak istediğini söyledi ve gerçekleri açıkladı.

"Uyuşturucu kullandığı iddia edilemez"

Balıklı Rum Hastanesi'nin kurucularından olan Pektaş, “Harun, uzun yıllar hastamız oldu. Ama asla uyuşturucu tedavisi görmedi. Uyuşturucu kullandığına dair hiçbir bulgu mevcut değil. Kendisinin Alkole karşı zaafı vardı ama uyuşturucu kullandığını kimse iddia edemez” dedi.

"Asılsız iddialar bizi üzdü"

İki yıl öncesine kadar Kolçak'ın hastalarından biri olduğunu belirten Pektaş, Kolçak’ın kansere yakalanmasının ardından alkol kullanmaktan da vazgeçtiğini vurgulayarak, “Bu asılsız uyuşturucu iddiaları bizi çok üzdü. Çünkü Harun Kolçak çok beyefendi bir adamdı. Saygıda kusur etmezdi. Her zaman, asistanlara kadar herkese yardımcı olurdu" açıklamasını yaptı.