Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Harun Kolçak'ı sanatçı dostları yalnız bırakmadı

Harun Kolçak'ı sanatçı dostları yalnız bırakmadı

Zorlu bir tedavi sürecinden geçen Harun Kolçak, sahne aldığı mekanda çarpıcı açıklamalar yaptı.

21.12.2016 15:31

Yedi aylık tedavi süreci sonrasında ilk konserini Beyoğlu’nda veren Harun Kolçak, sahne öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Sözcü'de yer alan habere göre; yeniden sahneye çıktığı için dünyanın en mutlu insanı olduğunu belirten usta sanatçı, "Sahneyi çok özledim. Sahnede insanlarla beraber, bütün bestelerimi hep bir ağızdan söylemeyi özledim. Hastanede de bunu düşünüyordum. Yani gerçek anlamda yaşadığımı sanırım ben sahnede idrak ediyorum” dedi.

harun kolçak

"Hastalık beni daha da adam etti"
Harun Kolçak, prostat kanseri tedavisi gördüğü günler hakkında, "Yedi ay süreç geçti. Çok zordu tabii, ama çok faydalarını gördüm sonradan. Daha bir insan oldum, adam oldum. Daha akıllandım. Yaşandığı anda çok zordu gerçekten, ama beni güzel bir yerlere taşıdı o süreç. Beni hayata bağlayan şey müzikti. O da bana çok ilahi geliyor. İnançlarımla çok örtüşüyor zaten. Müzik yani başka bir şey değil. Bir de babam” ifadelerini kullandı.

çelik erişçi

"Bir tek Çelik'i hatırlıyorum"
Harun Kolçak, müzikle tedavinin iyileştirici gücüne işaret ederek, "Müziğin frekansının sizi bir şekilde etkilemesi doğal" değerlendirmesinde bulundu. Yedi aylık süreçte sanatçı dostları ve hayranları tarafından ziyaretçi akınına uğrayan Kolçak, "İlk 1,5 komadaydım. Hiçbir şey hatırlamıyorum, ama çok ziyaretçim olmuş. Bir tek Çelik’i hatırlıyorum. Ayak ucumda dua ediyordu. Bana çok ilginç geldi herhalde. Beyin onu öyle bir kaydetmiş ki bir tek Çelik’i hatırlıyorum. Uzun saçları önde, elleri açık dua ediyordu. Kendime geldiğimde sorduğum ilk şeylerden biri oldu. Yanımdakilere sordum, ‘Çelik yanımda dua etti mi, yoksa hayal mi gördüm?’ diye. Çünkü çok ağır ilaçlar, Ağrı kesiciler veriliyor. O dua ediyormuş gelip gelip. Beni yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum. Zor bir süreçti" şeklinde konuştu.

harun kolçak

Bacak kasları eridi
Basın mensuplarıyla sohbeti sırasında ayakta durmak zorlandığı görülen sanatçı, "Yatakta yattığım uzun süre zarfında bacak kaslarımda erime ve zayıflama olmuş. Bunu zamanla atlatacağım. Sahnede ayakta durmak biraz yoruyor, ama oturarak da şarkılarımı söyleyebiliyorum" dedi.

"Sezen'i çok istiyorum"
'Çeyrek Asır' adlı albümünün ikincisi çıkarmayı düşündüğünü belirten Harun Kolçak, “Gönlünüzde yeni albümünüzde yer almasını istediğiniz bir isim var mı?” sorusuna, "Sezen Aksu ile haftada birkaç kez görüşüyoruz. Onun da bazı rahatsızlıkları var. Babasını da yalnız bırakmamak için İzmir’e gidiyor. Sezen’in olmasını çok isterim. Tabii ki onun da 'Evet' demesi lazım. Hatta bana geçenlerde 'Al pılını pırtını gel, biraz bende kal' dedi. Zaten gidip Sezen’de kalırsam muhakkak yeni besteler çıkar. Ben daha teklif etmedim. Albüm anlaşması geçen pazar yapıldı" cevabını verdi.

Çelik Erişçi: Moral vermeye geldik
'Dualarım Yoluna' isimli şarkıyı Kolçak’la birlikte yorumlayan Çelik, çok mutlu olduğunu belirterek, “Uzun bir aradan sonra verdiği ilk konser olduğu için ona destek olmaya, moral vermeye geldik. Keyfinin yerinde olduğunu biliyoruz. Bilet satışları harika, morali yerinde, sağlığı sıhhati, afiyeti yerinde" ifadelerini kullandı.

Yorumlar | 1
üye profil
ALTAN BUTAK 2 yıl önce
DUALARIM YOLUNA İSİMLİ PARÇA ÇELİK ERİŞÇİ İLE DEĞİL KUBAT İLE DÜET YAPILDI ARZ EDERİM!!