Halit Akçatepe'nin ölüm nedeni kalp krizi!

Yayınlanma Tarihi: 31.03.2017 17:59 | Değiştirme Tarihi: 31.03.2017 18:15

Halit Akçatepe'nin vefatının ardından hastaneden bir açıklama geldi. Açıklamada uzun süredir tedavi gördüğü belirtilen Akçatepe'nin kalp krizinden öldüğü ifade edildi.

Sinema ve tiyatro sanatçısı halit akçatepe 79 yaşında  hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre Akçatepe, Ataşehir'de bir süredir tedavi gördüğü  özel bir hastanede yaşamını yitirdi.

Yeşilçam'ın sevilen oyuncularından Akçatepe, Hababam Sınıfı'ndaki  "Güdük Necmi", Süt Kardeşler'deki "Ramazan", Köyden İndim Şehire filmindeki  "Gayret" karakterleriyle sinemaseverlerin gönlünde taht kurmuştu.

 

Ölüm nedeni belli oldu

 

Halit Akçatepe'nin vefatının ardından hastaneden bir açıklama geldi. Doktor Osman Arıkan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Son iki yıldır evde bakım hastası olarak tedavi görüyuordu. Evde aniden rahatsızlanınca kendisine refakat eden hemşire arkadaşımız 112 acil servise haber veriyor. Acil servis ekibiyle hastaneye gelirken yolda kalp ve solunumu durmuştu. Acil servisimize alır almaz müdaheleye başladık. 45 dakika süren resitasyon müdahalelerine rağmen 14.40 itibariyle ex kabul ettik. Ölüm nednenini kalp ve solunum durması olarak kabul ediyoruz. Ani bir kalp krizi şeklinde olduğu gözüküyor"

Karacaahmet mezarlığına defnedilecek

 

Akçatepe'nin özel hemşiresi Fatih Gedik usta sanatçının kızından aldığı bilgileye, Karacaahmet Mezarlığı'na defnedileceğini ancak defin tarihinin henüz belli olmadığını aktardı. Gedik, "usta oyuncu son günlerini nasıl geçirdi?" sorusuna "Halit bey son günlerinde gayet mutluydu" yanıtını verdi.