Halil Sezai'ye suç duyurusu: Dikkat çeken açıklamalar

Komşusunu sokak ortasında dövdükten sonra 42 gün tutuklu kalan Sezai'nin, sahne aldığı mekandaki "Tam dövemedim, bir dahaki sefere inşallah" sözleri, karşı tarafın avukatını harekete geçirdi ve suç duyurusunda bulunuldu.

Yayınlanma Tarihi: 29.07.2021 10:25
Değiştirme Tarihi: 29.07.2021 10:25
Halil Sezai'ye suç duyurusu: Dikkat çeken açıklamalar

Geçtiğimiz eylül ayında Tuzla'da 67 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç'i tekme tokat darbeden Halil Sezai, şikayet üzerine ikinci kez gözaltına alınıp tutuklanmıştı. 4 ayrı suçtan toplam 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezası alan Sezai, ilk celsede serbest bırakılmıştı.

42 gün cezaevinde kalan şarkıcı, geçtiğimiz günlerde sahne aldığı bir mekanda olayla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"KAFAM GÜZELDİ TAM DÖVEMEDİM"

Komşusuna uyguladığı şiddeti savunan Sezai, “Siz böyle amcacık diye tanıdınız. Ama gö... tekiydi gerçekten. Hak etti ve kafam güzeldi, gerektiği şekilde de tam dövemedim. Bir dahaki sefere inşallah. Duygum bu, yalan söylemiyorum.” dedi.

SEZAİ'YE SUÇ DUYURUSU: KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRI

Sezai'nin bu sözleri sosyal medyada tepki toplarken, darbedilen Meriç'in avukatı Serap Başkan Özcan, şarkıcı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan dilekçede, "Şüpheli tahliyesinin hemen ardından medyada, sosyal medyada ve 150 bin kişinin takip ettiği resmi Twitter hesabından müvekkile açıkça hakaret ederek yine ölümle tehdit etmiştir. Yine bu hesabından ‘YouTube’ hesabı bağlantısını da koyarak hakaret ettiğini daha fazla insana göstererek müvekkilin kişilik haklarına da ayrıca ve açıkça saldırıda bulunmuştur." ifadeleri yer aldı.

'ŞAPKALI ŞEYTAN' BENZETMESİ

Halil Sezai’nin, müştekiyi basın yoluyla açıkça ölümle tehdit ettiği ‘şapkalı şeytan’ diyerek milyonlar önünde müştekiye hakaret ederek itibarını sarstığı belirtildi. Dilekçede, şüphelinin cezaevinden çıktıktan sonra ‘Ağıt’ isimli bir klip çektiği kaydedilerek klipte cezaevi görüntülerinden sonra bir tarafta şapkalı şeytan ve kameraların olduğu diğer tarafta polis memurları ve kendisinin bulunduğu kaydedildi. Bu görüntüler ile Hüseyin Meriç’in, Halil Sezai’yi haksız yere yargılattığı, devletin mahkemelerinin Sezai’yi haksız yargılayıp ceza verdiği imasının verildiği ve müşteki Meriç’in başında şapkası bulunan boynuzlu şeytan kılığında bir görüntüyle simgelendiği aktarıldı.

"Bu şekilde müvekkile hakaret ederek milyonlarca insana rezil etmek, müvekkili mahkeme kararına rağmen karalama ve haksız çıkartma ve kendini masum gösterme gayretindedir” ifadelerine yer verilen dilekçede, Sezai’nin aldığı cezanın yaptığının yanında hafif kaldığından ıslah edilemediği, halen suç işlemeye devam ettiği belirtildi.