Halil Kumova'nın ölümüyle ilgili Sermiyan Midyat'tan açıklama: Koronavirüs...

Malatya'da çekimleri devam eden Zalo filminin setinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve burada hayatını kaybeden usta oyuncu Halil Kumova'nın ölümüyle ilgili, rol arkadaşı Sermiyan Midyat'tan açıklama geldi. Midyat, Halil Kumova'nın ölüm nedeninin “şiddetli zatürreye bağlı solunum yetmezliği ve covid19 olası vaka” olduğunu belirtti.

Yayınlanma Tarihi: 11.09.2020 10:53
Değiştirme Tarihi: 11.09.2020 11:22
Halil Kumova'nın ölümüyle ilgili Sermiyan Midyat'tan açıklama: Koronavirüs...

Türk sinemasının emektar oyuncularından Halil Kumova, Malatya'da çekimleri devam eden 'Zalo' isimli sinema filminin setinde aniden rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. 64 yaşındaki oyuncunun ölümü setteki rol arkadaşlarını yasa boğmuştu.

Öte yandan oyuncunun ölüm nedeninin koronavirüs olabileceği de yazılmıştı o günlerde...

Konuyla ilgili olarak Zalo filminin oyuncularından Sermiyan Midyat'tan açıklama geldi. 

Sermiyan Midyat, Halil Kumova'nın ölümünün koronavirüs olabileceğini belirtti. Bu nedenle kendisinin de koronavirüs testi yaptırdığını söyleyen Midyat, test sonucunun negatif çıktığını söyledi ve sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı.

Haber ile ilgili metin girin!.

"Değerli oyuncu abimiz ve rol arkadaşım Halil Kumova’nın vefat nedeni “şiddetli zatürreye bağlı solunum yetmezliği ve covid19 olası vaka” şeklinde belgelenmiştir.
Bu sebeple şahsıma da yapılan COVID19 test sonucum NEGATİF olarak çıkmıştır.
Kamuoyunun bilgisine sunarım

Etiketler: halil kumova