Hakan Aysev acı haberi verdi: Sedat Öztoprak hayatını kaybetti

Hakan Aysev acı haberi verdi: Sedat Öztoprak hayatını kaybetti
Yayınlanma Tarihi: 17.02.2019 18:11 | Değiştirme Tarihi: 17.02.2019 18:11

Ünlü bariton Sedat Öztoprak yaşamını yitirdi. Sedat Öztoprak'ın ölümünü yakın arkadaşı ve meslektaşı olan Hakan Aysev duyurdu. Gündeme gelen acı haber sonrası internette Sedat Öztoprak'ın hayatına ilişkin bilgiler merak edilmeye başlandı. 

Ünlü bariton Sedat Öztoprak hayatını kaybetti. Acı haberi yakın arkadaşı olan Hakan Aysev duyurdu. Hakan Aysev, Sedat Öztoprak'ın ölüm haberini, Çok değerli bariton, can arkadaşım Sedat Öztoprak'ı kaybettik. Çok ama çok üzgünüm. Tüm sevenlerinin başı sağ olsun.' cümleleriyle paylaştı.

SEDAT ÖZTOPRAK KİMDİR?
İstanbul'da dünyaya gelen Sedat Öztoprak, konservatuvarda soprano Belkıs Aran'ın öğrencisi olarak şan eğitimine başladı. Mezuniyetinden hemen sonra İtalyan hükümetinin bursuyla İtalya'nın Siena kentindeki Chigiana Müzik Akademisi’nde master çalışmalarını Prof. Daniel Ferro ile gerçekleştirdi. İstanbul'da Don Giovanni operasında Don Giovanni rolünü söylemek için Türkiye’ye dönüş yaptı. Çok sayıda opera seslendiren Sedat Öztoprak, Türk operasında önemli bir yeri olan Robert Wagner ile de çalıştı.

Sedat Öztoprak, Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen 9. Uluslararası Belvedere-Viyana Şan Yarışmasında Radyo-Televizyon Büyük Ödülü’nü aldı. Yarışmanın ardından Viyana, Bolzano, Baden kentlerinde konserler verdi, birçok radyo ve televizyon programına katıldı.