Haftanın ilk eleme adaylarının belirlendiği MasterChef'te ilginç olay! Mehmet Şef tadım yapmadı

Masterchef Türkiye son bölümünde, haftanın ilk 2 eleme adayı belli oldu. MasterChef dokunulmazlık oyununda karşı karşıya gelen kırmızı ve mavi takımlar, pide çeşitlerini yapmak için mücadele verirken, kaybeden takım daha sonra bireysel dokunulmazlık oyununda ter döktü. Peki MasterChe 13 Ekim bölümünde kim kazandı? Kim eleme adayı olup potaya gitti? 

Yayınlanma Tarihi: 14.10.2020 09:50
Değiştirme Tarihi: 14.10.2020 09:58

MasterChef Türkiye son bölümü TV8 izleyicileri tarafından ilgiyle takip edildi. Dokunulmazlık oyunu için istenen menü açıklanmadan önce yarışmacılar tahminde bulunmak istedi. Bu anda söze giren MasterChef Serhat ve Berker'in tahminlerine şeflerin verdiği cevaplar ise gülüşmelere neden oldu. 'Bence tek bir stil yemek değil, farklı farklı yemekler' diyen MasterChef Berker'e Somer Şef'in cevabı, 'Düşüncene saygı duyuyoruz ama çok saçma' oldu. 

O ANLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Haber ile ilgili metin girin!.

HAFTANIN İLK DOKUNULMAZLIK MENÜSÜ: PİDE ÇEŞİTLERİ

MasterChef Türkiye'de haftanın ilk dokunulmazlık oyununda yarışmacılardan pide çeşitlerinin yapılması istendi. Önceki günkü kaptanlık düellosunda, kazanan isim olan mavi takım kaptanı MasterChef Uğur, dokunulmazlıkta teke tek yarışacak isimleri belirleme şansına sahip oldu. Şef Mehmet Yalçınkaya istenen pide çeşitlerinin ise; Trabzon yağlı pide, patatesli kır pidesi, Bafra pidesi, Konya bıçak arası, tahinli pide, Kayseri cıvıklı pide ve cantik pide olduğunu açıkladı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'de pide çeşitleri için verilen dokunulmazlık mücadelesinde büyük bir heyecan vardı. Yarışmacılar, istenilen ürünleri hazırlamak için ellerinden geleni ortaya koyarken, 'Kim kazandı?' sorusu da cevabını buldu. Her tezgahtan tek tek tadım yapan şefler, dokunulmazlığı 5-2'lik skorla mavi takımın kazandığını açıkladı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

KIRMIZI TAKIM BİREYSEL DOKUNULMAZLIKTA NE YAPTI?

Masterchef son bölümde dokunulmazlık oyununu kaybeden kırmızı takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlıkta eleme adayı olmamak için karşı karşıya geldi. MasterChef 13 ekim bölümündeki bireysel dokunulmazlık oyununda yarışmacılar, Danilo Şef'in imza tabağı olan Ratatouille için ter döktü. Oyun öncesi Şef Danilo Zanna, tabaktaki püf noktalarını yarışmacılara detaylı şekilde anlattı. 

O ANLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Haber ile ilgili metin girin!.

TADIM SIRASINDA FLAŞ SÖZLER: BU İŞ BÖYLE YÜRÜMEZ

MasterChef kırmızı takım yaırşmacıları, kendilerine verilen süre içerisinde yapmak için uğraş verdikleri Ratatouille tabağında şanssızlık yaşayan MasterChef Didem, istediği gibi bir ürün ortaya koyamadı. Mehmet Şef, 'Bu iş böyle yürümez, buradah herkes 1 koşuyorsa sen 3 koşacaksın. Bu bir özensizliktir. Ben senin yerinde olsam gece de uyumam' dedi ve Didem'in tabağından tadım yapmadı. 

O ANLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF BİREYSEL DOKUNULMAZLIK KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye son bölümünde bireysel dokunulmazlık için ter döken yarışmacılar arasından 3 isim öne çıktı. Şef Somer Sivrioğlu, bu isimlerin MasterChe Ayyüce, MasterChef Eray ve MasterChef Sefa olduğunu belirtti. Mehmet Şef, bireysel dokunulmazlığı kazanan yarışmacının Ayyüce olduğunu açıkladı. Danilo Şef, Eray'ın tabağındaki lezzetin güzel olduğunu ancak sunumda biraz eksik olduğunu söyledi. Ayyüce'nin ise lezzetle değil fakat sunumda en yakın tabağın bu olduğunu belirtti. 

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

Bireysel dokunulmazlıkta kazanan isim olan Masterchef Ayyüce, haftanın ilk eleme adayını belirleyen yarışmacı oldu. MasterChef Ayyüce, takım arkadşalarıan dönerek bu ismin 'MasterChef Didem' olduğunu açıkladı. Kötü bir takım olmadıklarını söyleyen MasterChef Ayyüce, bugün takım olarak birçok tabağı kaybettiklerini ifade etti. Genel olarak tabaklara bakıldığında bir tabağın şeflerden daha çok olumsuz yorum aldığını dile getiren Ayyüce, potaya gönderdi ismin Didem olduğunu söyledi.  MasterChef Didem, 'Bugün birçok arkadaşımız başarısız oldu. Kaybeden tabaklardan benimkiydi, bir şey diyemiyorum. Bakalım, göreceğiz' dedi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

2. ELEME ADAYININ BELİRLENDİĞİ OYLAMADA NELER YAŞANDI?

MasterChef Türkiye'de bireysel dokunulmazlığı alan Ayyüce, eleme adayı olarak Didem'in adını söylemişti. Kırmızı takım daha sonra 2. eleme adayını beelirlemek için oylama yaptı. 

MasterChef Sefa ilk oyunu Özgül'e 2. oyunu ise Serhat'a verdi. 

MasterChef Eray ise ilk oyunu Özgül'e 2. oyunu ise Serhat'a verdi. 

MasterChef Serhat ilk oyunu Özgül'e 2. oyunu ise Eray' verdi. 

MasterChef Barbaros ise ilk oyunu Özgül'e 2. oyunu ise Sefa'ya attı. 

MasterChef Özgül ilk oyunu Eray'a ikinci oyunu da Serhat'a verdi. 

MasterChef Didem ilk oyunu Özgül'e ikinci oyunu da Serhat'a attı. 

MasterChef Ayyüce ilk oyunu ise Eray'a ikinci oyunu da Özgül'e verdi. 

Böylece MasterChef Türkiye'de 2. eleme adayı MasterChef Özgül olarak belirlendi. 

Haber ile ilgili metin girin!.