Güzellik Uzmanı Burcu Özüyaman anlattı! Koronavirüste güzellik merkezlerinde nelere dikkat edilecek?

Ünlü iş kadını ve güzellik uzmanı Burcu Özüyaman, koronavirüs sürecinde açılan güzellik merkezlerinde alınması gereken önlemleri sıraladı. İşte işin uzmanından güzellik merkezlerinde dikkat etmeniz gerekenler...

Yayınlanma Tarihi: 21.05.2020 10:02
Değiştirme Tarihi: 21.05.2020 10:08
Güzellik Uzmanı Burcu Özüyaman anlattı! Koronavirüste güzellik merkezlerinde nelere dikkat edilecek?

Burcu Özüyaman, dünyayı etkisi altına alan pandeminin başlangıcından itibaren insan sağlığı hususunda işletme olarak oldukça hassas bir yaklaşımda bulunduklarını belirterek, “Devletimizin aldığı önlemler hepimiz için en doğrusuydu” dedi.

Ünlü güzellik uzmanı, pandemi sebebiyle sektörün ciddi olarak etkilendiğini vurgularken normalleşme sürecini memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Burcu Özyuman herkesin merak ettiği; 'Normalleşme sonrası ne gibi önlemler alındı?' sorusuna ise; “Biz zaten işletme olarak pandemi öncesi de hijyene oldukça fazlasıyla önem veriyorduk. Normalleşme sürecinde hem personelimiz hem de müşterilerimiz için maske ve eldiven kullanma zorunluluğu getirdik. Güzellik salonumuz özel nano gümüş iyon teknolojisiyle düzenli olarak gün içinde dezenfekte ediliyor. Randevu vererek hizmet ediyoruz. İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine uyarak içeride belirli sayıda çalışan ve müşterimiz oluyor. Sırası gelmeyen müşterilerimizi sosyal mesafe kurallarına uyacak şekilde bahçemizde, açık havada ağırlıyoruz” bilgilerini verdi. 

Özüyaman ayrıca sektörde yer alan işletme sahipleri ve çalışanlara da mesaj gönderdi: “İnşallah hepimizi güzel günler bekliyor. Bu günleri birlikte atacağımıza inancım sonsuz.”