Güvenlik krizi sonrası Twitch yayıncılarından flaş karar!

Twitch'te yaşanan güvenlik krizine karşı herhangi bir önlem alınmadığı gerekçesiyle birçok kullanıcı yayın yapmıyor. Twitch yayıncısı Tuğkan "Elraenn" Gönültaş da takipçilerinin soruları sonrasında bir açıklama yaparak, platformdan bir geri dönüş alana kadar yayın açmayacağını belirtti.

Yayınlanma Tarihi: 10.11.2021 15:53
Değiştirme Tarihi: 10.11.2021 15:53
Güvenlik krizi sonrası Twitch yayıncılarından flaş karar!

Twitch Bit olayı ve yaşanan güvenlik krizi hakkında platform tarafından herhangi bir somut adım gelmemesi üzerine yayıncılar tepki göstermeye devam ediyor. Birçok yayıncının canlı yayın platformlarını değiştirmesinin üzerine Tuğkan "Elraenn" Gönültaş¸ Instagram hesabından yayın açmaması ile ilgili bir açıklama yayınladı.

"NEDEN YAYIN AÇMIYORSUN?" SORUSUNA YANIT VERDİ

Kendisine "Neden yayın açmadın?" gibi soruların gelmesi üzerine izleyici ve takipçilerinden biraz destek ve idare beklediklerini dile getiren yayıncı, durumun karışık olduğunu belirten açıklamasına şöyle devam etti:

"Twitch'ten almak istediğimiz aksiyonları alamıyoruz. konuşuyoruz, iletişim kuruyoruz bir şekilde ama tam bir sonuca hizmet etmiyor. Bundan dolayı da etrafta uçuşan kişisel bilgiler, veriler bu hacker'ların edindiği bilgileri sağda solda kullanmaları, anamın babamın adreslerinin milletin forumlarında, Discord'larında dönmesi, abuk subuk bir hal aldı bu iş. o yüzden ben şu an yayın açmıyorum."

ELRAENN: GERİ DÖNÜŞ GELENE KADAR YAYIN AÇMAYACAĞIM

Açıklamasının devamında bütün yayıncıların elinden geleni yaptığını ve beklemede olduklarını dile getiren Elraenn, "Ben ekibimden üç kişi ile yollarımı ayırdım. Eightborn'un Whitelist'ini A'dan Z'ye zaten temizledim. 4-5 gün geçiyor bunların üzerinden." ve "Bu arada abi bizim ne suçumuz var diyeceksiniz ama idare edin işte. Yayıncılar arasında da destekleşmemiz lazım. Artık şu düşmanlıkları bir köşeye bırakmamız lazım. Bu konu özelinde söylüyorum yani şu mevzularda." sözleri ile açıklamasını sonlandırdı.

İlgili Sayfalar: Magazin