Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Günel: Bir kere evlenilir

Günel: Bir kere evlenilir

Azeri şarkıcı Günel, iki yıl aradan sonra “Gel Çağıramam” adlı yeni single’ını çıkardı. Mücevher işine de el atan şarkıcı, hayalindeki tektaşı çizdiğini açıklarken iddialı konuştu: “Herkesten farklı, kendime göre bir şeyler çizdim. Benim için önemli olan o yüzüğü ömür boyu çıkartmamak. Evlenmek bir keredir, boşanmak yoktur bende.”

14.07.2016 09:46

* 90’lı yıllarda sizi “Oy Didem” diyen Azeri kız çocuğu olarak tanıdık. Şimdi nasıl biri var karşımızda?- İlk zamanlar “Ne olur Allahım ayırma bizi” diye bir şarkımız vardı. Ama patlamam “Oy Didem” şarkısıyla oldu. “Oy Didem”, Azeri bir şarkı değildi. Ama Türkiye ile Azerbaycan arasında elçi yaptı beni. “Biz iki devlet bir milletiz” sözünü temsil etmek bana büyük bir gururdu. Şimdi ise karşınızda olgun, güçlü, sağlam basan ve şükreden bir Günel var.* İki yıl aradan sonra “Gel Çağıramam” adlı single’ınızı çıkardınız. Nasıl bir çalışma oldu?- Şarkının söz ve müziği bana ait. Bu seneler önce yaptığım bir şarkıydı. Çevremde olan sanatçı dostlarıma dinlettim ve herkes çok beğendi. “Neden bu şarkıyı çıkarmıyorsun piyasaya” sorusu çok sorulunca, ben de yapım aşamasına geçtim. Yaparsak nasıl olur derken, bir baktım ki stüdyodayım. * Şarkının son hali nasıl tepki aldı peki?- İlk dinleyenler, “Vay be söz ve müziği sana ait. Sen yapar mıydın böyle şeyler?” dedi. Benim aileden gelen bir müzisyenlik yanım var aslında. Babam klarnetçi, annem piyano öğretmeni, abim konservatuvar mezunu, amcamların hepsi bir alet çalar. Sülalece bir müzisyenlik var ve kanımda şarkı var. (Gülüyor)O ŞARKIYI AĞLAYA AĞLAYA YAZDIM* Peki ne zaman elinize kağıt kalem alıp söz yazarsınız?- Yalnız kaldığım her anda. Canım sıkıldığında, üzüldüğümde, sevindiğimde, bir şeyleri haykırmak isteyip haykıramadığımda...* Hiç ağlaya ağlaya elinize kalem alıp söz yazdınız mı?- Yazdım hem de hüngür hüngür ağlayarak söz yazdım. En güzeli de eline kalemi aldığında kağıtta yazdığın yazıya gözyaşının düşmesi...* Hangi sözlerdi o ıslak kağıda yazılan? - Hangisi söyleyemem, daha çıkmadı o şarkı. Ama bir gün çıktığında söz söyleyeceğim. * Hikayesi neydi merak ettim... Kime neden ağladınız?- Duygusal bir kadınım ben. Birinin bir şeyine kızarım, ona üzülürüm, halini düşünür, halimi kötü ederim, çok severim ben. Birine özel değil de biriktiren biriyim aslında.* Bir sonraki projeniz nedir?- Yeni bir şarkı hazırladık. Ben yazdım yine sözleri. Hareketli bir şarkı yapacağız. Çok eğlenceli, hareketli bir şarkı. Yunanistan’da klip çekmek istiyorum. Şarkıda “Küçüktüm büyüdüm” diyorum.

 

BENİ ALAN YAŞADI
* Sanatın yanı sıra ticaretle de uğraşıyorsunuz, pizza restoranınız var. Peki sizin mutfakla aranız nasıl?- Elim çok lezzetlidir. Mutfağı çok sever, mutfağa çok girerim. Salata sosları, makarnalar, tavuklar yapıyorum. Allah’a şükür, yiyen daha zehirlenmedi. (Gülüyor)* Sizi alan yaşadı mı?- Vallahi bilemiyorum. (Gülüyor) Beni alan yaşadı, yaşıyor şu anda.* Alan biri var yani...- İnşallah. Her şey kader, kısmet. Ben nazara çok inanıyorum, nazara çok geliyorum. Sevenlerim mutlu olurlar evet ama şu an öyle bir şey henüz yok. * Evlilikten konu açılmışken pırlanta işine başladığınız doğru mu?- Evet... Azerbaycan’da takıp takıştırmayı çok severler, benim de kanım çekiyordu. İnsanlar bir de takılarım için çok fazla “nereden aldın” demeye başladı. “Böyleyse tasarlayayım, elim ayağım tutuyor yaparım” dedim başladım çizimlere. GNL Diamonds diye ismimin kısaltılışını yaptık. * Pırlanta yapan bir kadına nasıl bir yüzük hediye edilebilir?- Pırlanta da çok küçük ama çok değerlidir ya. Ben de küçük ama çok değerliyim. İnsanın hani değerli olması büyüklüğü, küçüklüğü olmaz ya yüzük de öyle, anlamı güzel.* Hayalinizdeki tektaşı çizdiniz mi? - Herkesten farklı, kendime göre bir şeyler çizdim. Benim için önemli olan bunu takıyorsam ömür boyu çıkartmamam gerekir. Evlenmek bir keredir, boşanmak yoktur bende. Tabii kimse evlenip boşanmak için evlenmiyor.

 

İBRAHİM TATLISES’İN HAKKINI ÖDEYEMEM
* İlk zamanlarda en büyük destekçiniz İbrahim Tatlıses’ti değil mi? Onun için neler söylemek istersiniz?- Tabii ki. Asla hakkını ödeyemem. Tatlıses bir imparator, Türkiye’nin gelmiş geçmiş tek sesidir. “İbrahim Tatlıses bu insanın tutmuşsa elinden, bize dinlettiriyorsa bu kızda bir şey vardır” diye tanımaya karar verdiler beni. İbrahim Tatlıses’in insanların gözündeki sonsuz güvenilirliği ve başarısından dolayı tanıdılar. “Bu da mı açmış orasını, burasını” diyerek dinlemedi kimse beni. Çok şükür çok güzel getirileri oldu. İki sene sonra inşallah da 20’nci yılımı kutlayacağım.

 

 

Yorumlar | 0
üye profil