Gülşen Bubikoğlu, Tarık Akan'ın cenazesine neden katılmadı

Gülşen Bubikoğlu, Tarık Akan'ın cenazesine neden katılmadı

Tarık Akan'ın cenaze töreninde tüm gözler 'Ah Nerede' filminde başrolü paylaştığı Gülşen Bubikoğlu'nu aradı. Bubikoğlu'nun Amerika'da olduğu için cenaze törenine katılamadığı öğrenildi.

Cuma günü yaşamını yitiren Tarık Akan dün son yolculuğuna uğurlandı. Sanat camiasının akın ettiği cenaze töreninde gözler Akan'ın 'Ah Nerede' filminde başrolü paylaştığı Gülşen Bubikoğlu'nu aradı. Gülşen Bubikoğlu Tarık Akan'ın cenaze törenine katılmadı. Ünlü sanatçının Amerika'da olduğu için cenazeye gelemediği ortaya çıktı.

'Ah Nerede' filmiyle Tarık Akan'la birlikte sinema izleyicisinde derin izler bırakan Gülşen Bubikoğlu, dün son yolculuğuna uğurlanan Akan'ın cenaze törenine katılamadı. Bubikoğlu'nun Amerika'da olduğu için cenazeye katılamadığı öğrenildi.

Tedavisi gördüğü hastanede geçtiğimiz gün hayatını kaybeden ve dün son yolculuğuna uğurlanan Yeşilçam'ın efsane ismi Tarık Akan'ın hem Muhsin Ertuğrul'daki anma töreninde hem de Teşvikiye Camii’nde gerçekleştirilen cenaze töreninde on binler son görevdeydi..

Sanat camiasından birçok ünlü ismin ve arkadaşının yer aldığı törenlerde gözler birlikte birçok filmde başrol oynadıkları Gülşen Bubikoğlu'nu aradı. Peki özellikle 'Ah Nerede' filmiyle Tarık Akan'la birlikte sinema izleyicisinde derin izler bırakan Gülşen Bubikoğlucenazede neden yoktu! Milliyet'te yer alan habre göre, Bubikoğlu Amerika'da olduğu için cenazeye katılamadı.

Usta oyuncu Tarık Akan son yolculuğuna uğurlandı
66 yaşında hayatını kaybeden usta sanatçı Tarık Akan son yolculuğuna uğurlandı. Tarık Akan için ilk tören Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde düzenlendi. Ünlü sanatçının ailesinin isteği üzerine Tarık Akan'ın cenazesinin tören alanına getirilmediği öğrenildi.

Tarık Akan için mini belgesel
Anma töreni Nebil Özgentürk'ün hazırladığı bir mini belgeselle başladı. Taş Mektep öğrencileri, Akan için besteleri seslendirdi.

Öğrencilerin ardından ünlülerden oluşan bir koro da sahneye çıktı. Piyanist Fazıl Say da piyanonun başına geçerek Tarık Akan'ın en sevdiği parçaları çaldı. 

Tarık Akan'ın kızı babasını anlattı
Konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamayan Özlem Üregül, "Onca film belgesel şöretin arasında bizimle hiç aksatmadan tüm sevgisiyle ilgilendi. Babam ne düşünüyorsa onu yaşardı.Hayattaki duruşunu kişisel hayatına da yansıtırdı. Biz üç kardeşiz, bizi hepimizi ayrı ayrı çok sevdi ve her zaman her konuda bizi eşit sevdi. Babamın en değer verdiği şey kardeşler arası eşitliktir. Bize eşitlik duygusunun ailede başladığını öğretti. Hepimiz sevgide birleşiyoruz. Türkiye insanının gerçek dert ve sevinçlerini filmlerine aktardı. Yaptığı her adımda Türkiye'nin daha iyi bir geleceği olması için uğraştı. Bunların yaparken sevenlerinin gücünü her zaman hissetti. Biz babamı kaybetmedik, Türkiye Tarık Akan'ı kazandı. Şimdi bu bayrağı bize devretti. Bu bayrak çoğalarak devam edecek. Benim güzel babam sevgiyle sonsuzluğa. Seni çok seviyorum" ifadelerini kullandı.

Görüntülenme : 8373 Yayınlanma Tarihi: 19/09/2016 11:19:22

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin