Gülşah Suna kimdir? MasterChef 2020 final turu yarışmacısı Gülşah Suna kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Gülşah Suna, MasterChef 2020 final turuna kalan 28 yarışmacıdan birisi. MasterChef Türkiye'de final turunda yarışan 28 yarışmacı arasından 16 ana kadro yarışmacıları seçilecek. İlk gruptan sekiz yarışmacı, geçen hafta seçilmişti. Bu hafta ise Gülşah Suna’nın olduğu gruptan yer alan 14 kişi MasterChef Türkiye ana kadrosuna seçilecek sekiz yarışmacı içine girmeye çalışacak. Final turunun dikkat çeken yarışmacılarından Gülşah Suna final turunu geçebilecek mi merak ediliyor. Peki, MasterChef Gülşah Suna kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Yayınlanma Tarihi: 10.08.2020 18:22
Değiştirme Tarihi: 10.08.2020 18:22
Gülşah Suna kimdir? MasterChef 2020 final turu yarışmacısı Gülşah Suna kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

MasterChef Türkiye'de final turuna kalan yarışmacılar arasında Gülşah Suna da yer alıyor. TV8 ekranlarından heyecanla takip edilen yarışmada yoğun talep üzerine eleme turları, önceki sezonlara göre daha uzun sürdü. Geçen hafta başlayan final turunda MasterChef 2020'nin ana kadro yarışmacısı olacak ilk sekiz isim belli oldu. Bu hafta, Gülşah Suna’nın olduğu ikinci grupta yer alan 14 kişi, son sekiz yarışmacı arasına girmek için mücadele edecek. Bu mücadeleyi verecek yarışmacılardan biri olan Gülşah Suna'nın hayat hikayesi merak ediliyor, araştırılıyor. Peki, MasterChef Türkiye yarışmacısı Gülşah Suna kimdir?

MASTERCHEF 2020 ANA KADROSU NASIL BELİRLENİYOR?

MasterChef Türkiye'de final turuna 28 yarışmacı kalmıştı. Bu yarışmacılar, on dörderli iki gruba ayrıldı. İlk gruptan sekiz kişi, geçen hafta her gün yapılan elemeler sonucunda MasterChef 2020 ana kadrosuna seçildi. Bu hafta, Gülşah Suna’nın dahil olduğu ikinci grupta yer alan yarışmacılar, her gün iki oyun oynayacak. İlk oyun klasik bir yemek olacak. Bu yemeği en iyi yapan altı yarışmacı, ikinci oyunda verilen bir ana malzeme ile yaratıcı bir yemek yapacak. Bu oyunu kazanan isim, MasterChef 2020 ana kadrosuna giren yarışmacı olacak. Bu şekilde her gün bir isim seçilecek.

MASTERCHEF TÜRKİYE YARIŞMASICI GÜLŞAH SUNA KİMDİR?

Gülşah Suna, 28 yaşında at antrenörü. Yarış atı yetiştiren Gülşah Suna, pandemi dönemi nedeniyle işsiz kalmış. Geçen sene de MasterChef'e katılmış fakat ilk turda çok konuştuğu için yemeğe koyması gereken köfteyi tavada unutmuş ve bu yüzden şeflerden hayır oyu almış.  

MasterChef Türkiye'de şansını bir kez daha deneyen Gülşah Suna "Yemek yapmak bir sanattır. Ben iyi bir sanatçı olduğumu düşünüyorum. Umarım bu sene şefler lezzetimi beğenirler ve iyi bir tabak çıkartmışımdır." dedi.

Gülşah Suna, tahin soslu şinitzel, patates püresi, vişneli salata yaptığı ilk turda Mehmet şef evet - Danilo şef evet - Somer Şef hayır oyu aldı. Şeflerden iki evet oyu alan Gülşah Suna, MasterChef'te ikinci tura geçmeyi başardı.