Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Gülnur'un dönüşü muhteşem oldu

Gülnur'un dönüşü muhteşem oldu

Henüz 10 yaşında ve  tek amacı bilim videoları çekip eğlenmek. YouTube'da 'Eğlence Sokağı' isimli bir kanal açtı, deneylerini kendi çabalarıyla çekti, yayımladı. Ta ki o deneyler, fiziksel görüntüsü ve kilolarıyla dalga geçilene, aldığı hakaret ve bel altı küfürler canına tak edene dek. Tokat'ta yaşayan Gülnur Karakuzu, onlarca insan tarafından incitilince videolarını silip kayıplara karıştı. Ama birileri yokluğunu hemen fark etti...

07.08.2016 01:10

İngilizce dersini biraz zorlandığı için sevemediği doğru. Ama fotoğraf çekmeye, sosyal medyayla ilgilenmeye, en çok da deneyler yapmaya bayılıyor. Gülnur Karakuzu'nun bilime ilgisi bundan dört sene önce başladı. Mutfakta ne bulursa karıştırıyor, acaba ortaya ne çıkacak diye merak ediyordu. O gün bugündür İnternette, kitaplarda sürekli yeni araştırmalar okuyor. 

 

 

10 yaşındaki Gülnur'un geçen sene açtığı 'Eğlence Sokağı' isimli bir YouTube kanalı var. Birkaç farklı slime (balçık) videoları çekmiş, takipçilerinin isteğiyle 'Kutudan ne çıkacak' oyunu oynamıştı. Ama kendisine yapılan hakaretlere daha fazla dayanamadı ve videolarını sildi. Gerisini biliyorsunuz. Onedio IQ ekibi mevzuyu duyurdu ve sosyal medya kullanıcılarını Gülnur'u kanalına dönmesi için çağrı yapmaya davet etti. 

Yokluğunun fark edileceği hiç aklına gelmemiş, öyle anlatıyor Gülnur: "İnternetten mesaj atanlar, telefonla arayanlar kendilerinin de kötü yorumlar aldıklarını, bu yorumların da 'Meyve veren ağaç taşlanır' misali iyi şeyler başarmamdan dolayı çoğaldığını söyledi. Bir de onları takmadan yoluma devam etmem gerektiğini..."
 

 

İLHAM KAYNAĞI KÜÇÜK PRENS
O da zaten aynen böyle yaptı. Kanalını kilosuyla dalga geçilen yorumlardan dolayı değil, hakaret içeren yorumlar yüzünden terk ettiğini söylediği bir video çekti ilk iş; "Çok kötü, iğrenç küfürler, yorumlar geliyordu. Kilomla da dalga geçenler oluyordu ama ben onları hiç umursamıyordum" dedi.Kimya öğretmeni olmak isteyen, en büyük hayali 'devasa bir laboratuvar' olan bir çocuk o... Ha bir de 'Küçük Prens'i seviyor; "Hayal kurmanın güzelliğini anlatıyor. Kişiliğime çok katkısı oldu. Aklıma geldikçe tekrar tekrar okuyorum" diyor. Çocukların yaşadığı hayatın daha masum olduğunu söylüyor, insanların büyüdükçe maddi şeyleri önemsemeye başlamamasını istiyor bir de. Hala videolarına incitici yorumlar yapılıyor; bu doğru. Ama güzel haber şu ki abone sayısı 100 bini geçti, deneylerini artık daha çok kişi izleyecek. "Kötü yorumları umursamamam gerektiğini öğrendim" sözü de cabası.

 

 

Kim bilir, belki şu an yeni bir keşif peşindedir ya da 'Küçük Prens' okuyordur. Hatta belki de tam şu satırdadır: "Sahibi olmayan bir elmas bulursan, o elmas senindir. Sahibi olmayan bir ada bulursan, o ada senindir. Bir buluş yaparsan patentini alırsın, buluş senin olur. Madem ki yıldızlara sahip olmak benden önce kimsenin aklına gelmedi, yıldızlar benimdir."

 

Yorumlar | 0
üye profil