Görüntüler sosyal medyayı salladı: Sefo ve Edis'in şarkılarıyla dans eden miniklere güzel haber

Birkaç gün önce Küçükçekmece'deki bir okulda, Sefo ve Edis'in şarkılarını dinleyip hep bir ağızdan söyleyerek oynayan ilkokul çocukları, sosyal medyanın gündemine oturdu. Görüntüleri izleyen Sefo ve Edis de, kayıtsız kalamayıp Küçükçekmece Belediyesi'ne çağrıda bulundu ve cevap gecikmedi. 

Yayınlanma Tarihi: 17.11.2021 14:01
Değiştirme Tarihi: 17.11.2021 14:01

Bu yaza damgasını vuran Sefo, Bilmem Mi şarkısıyla YouTube, Spotify başta olmak üzere müzik plaftformlarını alt üst etti. Milyonlarca kişinin ezbere bildiği bu parça, miniklerin de ilgisini bir hayli çekiyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Küçükçekmece'deki bir okulda matematik öğretmenliği yapan Twitter kullanıcısı 'Şerife' ise, okulun bahçesinde Sefo'nun bu şarkısını dinleyip hep bir ağızdan söyleyen miniklerin görüntüsünü kaydederek 'Bizim okulda çocuk olmak böyle güzelleşiyor' notunuyla paylaşıp, Sefo'yu da etiketledi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Video, kısa sürede 3 milyona yakın görüntülenme alırken, Sefo ile Edis de kayıtsız kalmadı. 

Sefo, videoyu '10 numara ortam' diyerek paylaştı ve güzel olan ortam, daha da güzelleşti. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Sefo'nun ardından aynı bahçede çocukların, Edis'in Martılar parçasıyla da dans ettiği görüntüler, Edis tarafından '11 numara ortam' denilerek paylaşıldı. Edis de bu paylaşıma Sefo'yu etiketledi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Ve heyecanlandıran paylaşım Sefo, 'Küçükçekmece'deki bu okulda konser yapmak için kimden alabiliriz?' notuyla geldi. Edis de benzer duyguları besliyordu ve 'Bu nedir böyle, adres verin geliyorum, yerim be sizi minnaklar' paylaşımı geldi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Ve Küçükçekmece Belediyesi de miniklerin bu sevincini görmezden gelmeyerek şöyle bir cevap verdi...

Haber ile ilgili metin girin!.

'Sizi ne zaman belediyemizde ağırlayalım?'

Bu paylaşım iki şarkıcıyı da bir hayli heyecanlandırdı ve daha da güzel haber, ShiftDelete'in Kurucusu Hakkı Alkan'dan geldi. Alkan, videoyu Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'ya izlettiğini ve olumlu karşılandığını bildirdi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

İlgili Sayfalar: Magazin