Gizem Özdilli'ye ölüm tehdidi

Gizem Özdilli'ye ölüm tehdidi
Yayınlanma Tarihi: 26.09.2017 11:23 | Değiştirme Tarihi: 26.09.2017 11:23

Eski manken Gizem Özdilli'nin paylaşımı hayvanseverlerin tepkisini çekti.

Eski manken Gizem Özdilli geçen gün Twitter hesabından Yunanistan'da yaşanan bir olayın haberini paylaşmış ve hayvanseverlere bir çağrıda bulunmuştu.

Eski manken Gizem Özdilli Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla sosyal medyanın gündemine oturdu. Yunanistan’da sokak köpeklerinin emekli bir Oxford Üniversitesi profesörünü yiyerek öldürdüğü haberini paylaşan Gizem Özdilli, sayfasına "Sokaklarda başı boş köpek istemiyoruz. Hayvan severler hepsini evlerine alıp baksın, eğitsin...' notunu düştü.

Gizem Özdilli'nin bu tweet'i hayvanseverlerin tepkisini çekti.

Kendini savundu

Yaptığı paylaşımdan dolayı ölüm tehditi bile alan Gizem Özdilli sosyal medya hesabından bu kişilerle ilgili hukuki sürecin başlatıldığını duyurdu ve şunları yazdı:

''Başıboş halde sokaklarda kalması yerine, benim gibi korkmayan herkese yaptığım ‘Evinize alıp bakın’ çağrısını, şahsıma ölüm tehditi yapacak kadar, sınırsız özgürlükte her türlü hakarete aşağılamaya ve linç kampanyasına dönüştürmesine karşın hukuki süreç başlatılmış olup tüm yorumlar avukatım tarafından incelemeye alınmıştır. Herkesin görüşünü saygı çerçevesince yapabileceğini, buna benim de dahil olduğumu hatırlatarak tüm yazılı, görsel medya mensubu dostlarıma ve sosyal medya kullanıcılarının bilgisine sunuyorum.''